Skip to main content

Geometric gel – nowy wymiar zdobień

Aleksandra Thrun

Międzynarodowy Dyplomowany Instruktor Euro Fashion Akademia Paznokcia. Instruktor Hand&Nail Harmony w stopniu Doctorate Professor. Specjalizuje się w artystycznych zdobieniach, regularnie publikuje swoje prace oraz artykuły na łamach pism branżowych.

Synea Medical Day Spa

Malowanie cienkich linii to katorga, a geometryczne abstrakcje spędzają Ci sen z powiek? Od teraz, z nowym żelem Geometric wszystkie tego typu problemy ze zdobieniami odejdą w zapomnienie. Ostrzegam! Łatwiej już nie będzie.

Czym jest geometric gel?

Geometric gel to bardzo lepki żel o średniej gęstości, pozwalający na wykonanie linii w zdobieniach. Jest to produkt, który bardzo dobrze utwardza się w lampie LED oraz UV. Sprawdza się, kiedy wykonujemy zdobienie przykryte topem, ale ma również świetną przyczepność na wcześniej wykończonych paznokciach. Jego „obsługa” jest niezwykle prosta, a efektowne zdobienia tworzymy wręcz ekspresowo.

Jak nim pracować?

Żelem wykonamy bardzo nieregularne elementy, ale także linie o idealnej grubości. W zależności od oczekiwanego efektu możemy pracować cienkim pędzlem, sondą lub rozciągać żel pomiędzy palcami. Cienki pędzelek to doskonałe narzędzie, jeżeli chcemy wykonać długie linie o jednakowej grubości. Ten sposób sprawdzi się, gdy potrzebujemy dołożyć kreski do zdobień geometrycznych. Mamy pewność, że nawet wówczas wtedy, gdy ręka lekko zadrży, nie będzie problemu z krzywą linią. Jest to również szybki sposób na idealne kreski dla kogoś, kto nie ma jeszcze tak dużej wprawy w malowaniu.

Kolejnym sposobem rozkładania żelu Geometric jest rozciąganie go w dłoniach. Rękawiczki są tu oczywiście obowiązkowe. I to nie tylko ze względu na higienę pracy, ale także, aby samemu nie nabawić się przy okazji alergii. Bardzo sprawnie ułożymy cienkie, proste linie, zachowując komfort pracy. Ten sposób najlepiej sprawdza się, gdy pracujemy na dłuższych paznokciach, a zdobienie robimy na wolnym brzegu.

Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest nakładanie żelu sondą. W tym wypadku łatwo zrobimy cienkie, równe kreski, ale także abstrakcyjne kompozycje. Grubość elementu zależy, oczywiście, od ilości nabranego materiału.

Geometric gel a długość paznokcia

Nie tylko narzędzie w pracy z żelem Geometric ma znaczenie. Zdecydowanie łatwiej pracuje się na dłuższych paznokciach. Żel można łatwo zahaczyć o krawędź, dzięki czemu jesteśmy w stanie rozciągnąć idealnie cienkie kreski. Sprawa nieco komplikuje się, gdy chcemy pracować na bardzo krótkich paznokciach. Pionowe kreski są stosunkowo proste w wykonaniu, natomiast problem stanowią kreski poziome. Tutaj nie za bardzo mamy, o co zahaczyć materiał. W efekcie linia wydaje się niedokończona i urywa się w okolicy wałów. Nie jest to jednak problem bez wyjścia – istnieje na to sposób. Wykonanie każdej kreski rozpoczynamy od postawienia kropki, a następnie podnosimy sondę i szybko prowadzimy linię. Jest to dobrym rozwiązaniem także wtedy, gdy tworzymy pajęczyny, gwiazdozbiory itp. Jeżeli nie chcemy kropek na naszym zdobieniu, trafnym pomysłem jest zabezpieczenie skórek specjalnym kauczukiem – dzięki temu zabiegowi spokojnie możemy postawić kropkę na wale okołopaznokciowym i swobodnie wyciągać linie na paznokcie.

Żel Geometric doskonale sprawdza się w szybkich salonowych zdobieniach i nie wymaga dużej wprawy, aby móc nim swobodnie pracować. Sprawdzi się w rękach doświadczonych stylistek, ale i tym początkującym zdobienie żelem Geometric sprawi mnóstwo frajdy.

 

źródło:    Akademia Paznokcia nr 67