Skip to main content

Czym wyróżnia się dobry podolog?

Obecnie już prawie każdy wie, czym się zajmuje podolog. Mówiąc w ogromnym skrócie: jest to specjalista, który przeprowadza profesjonalną pielęgnację i leczenie naszych stóp. Jego gabinet spotkamy w niemal każdym średniej wielkości mieście. Tylko jak ocenić, że mamy do czynienia z prawdziwym fachowcem? Po czym poznać, że dany specjalista podolog jest tym, któremu warto w pełni zaufać?

Zobacz więcej

Jak dbać o zdrowie w sezonie jesienno-zimowym: porady i wskazówki

Sezon jesienno-zimowy to czas, kiedy nasze zdrowie jest szczególnie narażone na różnego rodzaju infekcje i problemy. Zmiany temperatury, suche powietrze, ogrzewanie centralne i brak światła słonecznego mogą wpływać na nasze samopoczucie i kondycję. W tym artykule podzielimy się przydatnymi poradami i wskazówkami, jak zadbać o swoje zdrowie w sezonie jesienno-zimowym.

Pękające pięty – przyczyny i skutki

Pękające pięty to problem, który dotyczy wielu osób niezależnie od płci czy wieku. Do moich gabinetów podologicznych zgłaszają się z tym problemem osoby, które same nie potrafią już sobie z tym poradzić, którym niestety nie pomógł żaden lekarz, a wszelkie środki apteczne po pewnym czasie tylko pogorszyły stan pięt.

Składniki aktywne w kosmetykach do pedicure

Piękne stopy z miską i produktami do pielęgnacji, kremy, ręczniki

Każdy z nas chciałby mieć zdrowe i zdrowo wyglądające stopy. Zazwyczaj mają one suchą, wrażliwą i delikatną skórę na grzbietowej stronie, a zgrubioną na podeszwach. Dlatego jest wiele różnorodnych produktów, które mogą nam pomóc w zachowaniu lepszej kondycji stóp.

Rumiankowy okład na oczy – jak go zrobić? Jak działa?

okłady z rumianku, rumianek, rumianek na zapalenie spojówek

Rumianek położony na opuchnięte, czerwone i bolące oczy to sposób, który znany był już naszym babciom i prababciom. Sama sprawdź, jakie właściwości ma ta cudowna roślina. Rumianek jest bardzo ceniony w ziołolecznictwie oraz coraz częściej wykorzystywany w pielęgnacji. Nie bez powodu naturalne formuły oraz stosowanie olei i ziół są coraz bardziej na topie – po prostu przynoszą spektakularne efekty.

Jaki gryzak wybrać dla dziecka?

gryzak dla dziecka, jaki wybrać gryzak, sposoby na ząbkowanie, ulga na ząbkowanie

Ząbkowanie to bolesny czas dla każdego maluszka, często dziecko bywa wtedy bardziej płaczliwe i niespokojne. Wśród pierwszych symptomów ząbkowania najczęściej można zaobserwować intensywne ślinienie niemowlaka oraz częste branie do buzi wszystkiego co ma pod ręką. Może występować również podwyższona temperatura czy problemy ze snem. Wyrzynanie mleczaków wiąże się także z opuchniętymi i zaczerwienionymi dziąsłami. Rodzice szukają w tym momencie sposobów na uśmierzenie bólu i złagodzenie objawów ząbkowania.

Adaptogeny i ich wpływ na nasze zdrowie

ashwagandha, adaptogeny, medycyna naturalna, żeń-szeń

Adaptogen to związek pochodzenia naturalnego, który jest nieszkodliwy dla naszego organizmu i posiada właściwości normalizujące, wpływając na poprawę pracy mózgu, a co za tym idzie pamięć i koncentrację, umiejętność zapamiętywania oraz uczenia się. Adaptogeny zwiększają naszą odporność na zmęczenie fizyczne i psychiczne, jak również inne choroby, o których wspomnimy w poniższym zestawieniu roślin adaptogennych.

Joga a dyskopatia odcinka lędźwiowego

dyskopatia, dyskopatia a joga, joga, leczenie kręgosłupa

Do najczęstszych schorzeń w odcinku lędźwiowym zaliczamy dyskopatię lub zwężenie średnicy krążka między kręgami. W ostrym przebiegu tej choroby może dojść do podrażnienia części uda, pośladka, tylnej strony łydki aż do palca u stopy. Zespół takich schorzeń nazywany rwą kulszową, która potocznie nazywana jest atakiem korzonków nerwowych.

Apteczka domowa – co powinna zawierać?

apteczka domowa, leki, pierwsza pomoc, przeziębienie, zatrucie

Apteczka to niezbędnik w każdym domu. Powinna zapewnić nam bezpieczeństwo w nagłych sytuacjach, kiedy dokuczają nam wszelkie dolegliwości wymagające natychmiastowej reakcji. Jak mawiamy – przezorny zawsze ubezpieczony! Dlatego warto jest mieć pod ręką leki, opatrunki, czy inne środki pierwszej pomocy. W czasach pandemii, rola apteczki jeszcze bardziej zyskała na wadze. W poniższym wpisie przedstawiamy, co powinna zawierać domowa apteczka, tak aby uniknąć stresu przy nagłych kłopotach zdrowotnych.

Co nam dolega? Problemy z kręgosłupem

zapalenie przyczepów mięśniowych, Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, Zmiany zwyrodnieniowe, ZZSK

Coraz więcej młodych osób ma problem z dolegliwościami karku, wynikającymi z chorób szyjnego odcinka kręgosłupa. Zaczyna się to od przeciążeń mięśni, a kończy na zmianach w krążkach miedzykręgowych. Natura nie zaadoptowała kręgosłupa do cywilizacyjnych obciążeń. Wiadomo, że brak aktywności i odpowiedniego ruchu niszczą układ kostno-stawowy.

Kannabinoidy i ich właściwości

CBD, Kannabinoidy, substancja aktywna

Kannabinoidy to związki chemiczne, których znaczną część stanowią substancje aktywne pochodzenia roślinnego. Swą nazwę zawdzięczają łacińskiej nazwie konopi: cannabis. Z tej właśnie rośliny związki te wyizolowano najwcześniej. Badania wykazały jednak, że podobne substancje aktywne produkowane są również w organizmie człowieka. Określa się je mianem: kannabinoidy endogenne. Trzecią grupę tych związków stanowią kannabinoidy pozyskiwane w warunkach laboratoryjnych, stąd ich określenie: syntetyczne.

Terapia manualna – ulga dla układu ruchu

terapia manualna, masaż

Terapia manualna należy do jednej ze specjalistycznych metod fizjoterapii. Obejmuje szereg procedur zarówno diagnostycznych, jak i leczniczych. Zabiegi te stanowią dużą pomoc dla ludzi obciążonych różnorakimi schorzeniami układu ruchu.

Pedicure kosmetyczny – relaks dla stóp

Lato to wyjątkowy czas dla stóp. Królują rzemykowe sandały, biżuteryjne szpileczki i wygodne klapeczki. Bez wątpienia idealną parą dla eleganckich butów jest zadbana stopa. Gabinet oferujący pedicure kosmetyczny  to też idealny sposób na relaks i schronienie przed letnim upałem.

3 najczęstsze błędy w domowej pielęgnacji stóp

Czas pandemii spowodował wiele zmian w branży podologicznej, związanych z wieloma obostrzeniami i utrudnieniami w codziennym funkcjonowaniu. Zmiany te dotyczą zarówno funkcjonowania gabinetów usługowych, jak i bezpośrednio ich klientów, którzy zmuszeni zostali radzić sobie sami ze swoimi problemami. Ale czy na pewno robią to prawidłowo?

Grzybica paznokci u stóp

Grzybica paznokci u stóp, grzybica paznokci, grzybica

Problem grzybicy paznokci pojawia się stosunkowo często wśród klientów gabinetów podologicznych. Stanowi 50% wszystkich zmian paznokciowych co powoduje, że każdy specjalista zajmujący się stopami z pewnością nie raz będzie miał do czynienia z tego typu zmianą.