Skip to main content

Pedicure hybrydowy na stopach – to musisz o nim wiedzieć

O manicure hybrydowym słyszał już chyba każdy. Jednak nie każdy wie, że ten rodzaj zdobienia paznokci jest idealny także w przypadku stóp. Tym bardziej, że paznokcie hybrydowe pedicure są zazwyczaj trwalsze od tego samego typu stylizacji nanoszonej na dłonie.

Zobacz więcej

Zalety Dual Form w stylizacji paznokci ślubnych

Paznokcie ślubne, dual form, migdal rosyjski

Bardzo popularne w stylizacji paznokci są w ostatnim czasie Dual Formy, wykorzystywane również chętnie w stylizacjach ślubnych. Na czym polega fenomen tej metody przedłużania paznokci? Jakie są zalety wykorzystania jej do wykonania paznokci Panny Młodej?

Trzy najpopularniejsze kształty paznokci

Pod uwagę weźmy dziś jedną z ważniejszych rzeczy w stylizacji paznokci jaką są kształty. Są ich setki, jak nawet nie tysiące, lecz dzisiaj pod uwagę weźmiemy te podstawowe, które wykonuje się na co dzień w salonach. Zaczynając od najbardziej nam znanego migdałka, królującego od lat aż do kwadratu, który był numerem 1 w poprzednich latach. Teraz znów jest w trendzie! Zacznijmy jednak od migdała współczesnego.

Przygotowanie płytki paznokcia pod stylizację

Manicure hybrydowy

Przygotowanie naturalnej płytki paznokcia do stylizacji jest fundamentem każdej stylizacji. Dlaczego ma tak duże znaczenie? Jak poprawnie przygotować płytkę do wykonania stylizacji hybrydowej, żelowej, czy akrylowej?

Czy manicure hybrydowy niszczy naturalne paznokcie?

paznokcie hybrydowe, manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy to obecnie najbardziej popularny zabieg dotyczący paznokci. Nie ma się co dziwić, jest dość łatwy do wykonania i zdecydowanie trwalszy niż zwykły lakier. Pojawia się jednak pytanie, co z kondycją paznokci naturalnych? Czy długotrwałe noszenie nie niszczy paznokci?

Jednolity kształt przedłużonych paznokci

Stylizacja paznokci z zachowaniem spójnego kształtu na wszystkich paznokciach przysparza często problemów, nie tylko początkującym stylistkom paznokci. Chcąc wykonać estetyczne i wizualnie jednolite przedłużenie, należy zwrócić uwagę na swoją pracę już na etapie przygotowania płytki paznokcia.

Extremalne paznokcie, mariaż fantazji i techniki

extramlane kształty na mistrzostwa, plakat w klimacie tropikalnym z różowymi paznokciacmi

Trudno przytoczyć dokładną datę pojawienia się na rynku wariacji paznokciowych zwanych „Extreme”. Te niesamowicie długie, nie mające ostatecznej granicy długości paznokcie, zrodziły się z ogromnej kreatywności stylistów paznokci.

Piłowanie paznokci bez chaosu

Wiele stylistek zadaje sobie pytanie, czy schemat piłowania jest niezbędny, aby uzyskać idealne paznokcie? Część z nich szuka takiej kolejności piłowania, która pozwoli osiągnąć nieskazitelną powierzchnię wybudowanego paznokcia.

Tunel paznokcia

Dłonie trzymające srebrne listki

Na konstrukcję dobrego paznokcia składa się kilka składowych. To one sprawiają, że paznokcie są mocne i odporne na uszkodzenia, ale też dzięki nim nasze paznokcie są po prostu ładne. Takim elementem jest tunel, który odgrywa dużą rolę w konstrukcji naszych paznokci.

Malowanie postaci z bajek

postacie z bajki Disney na paznokciach, różowe paznokcie z myszką Mickey i Stichem z z bajki Lilo i Stich

Postacie z bajek to co roku powracający temat we wiosennych i letnich stylizacjach paznokci. Dla niektórych klientka pojawiająca się w ręku ze zdjęciem inspiracji typu myszka Mickey, to czasami jeden z większych koszmarów, dla innych to sama radość.

Akrylowe fakty i mity

manicurzysta pędzelkiem do akrylu tworzy sztuczny paznokieć na szablonie

Metoda akrylowa jest pierwszą metodą przedłużania paznokci w naturalny sposób, jest również najlepiej przebadaną metodą stylizacji paznokci i zdecydowanie jedną z nielicznych nie światłoutwardzalnych metod stylizacji paznokci.

Prawidłowe usuwanie żelu

prawidłowe usuwanie masy żelowej frezarką wykonywane jednorazowymi nakładkami

Najwięcej uwagi poświęcamy zazwyczaj w artykułach stylizacji paznokci, jednak pamiętajmy, że paznokcie rosną i w momencie pojawienia się odrostu, należy myśleć o dalszych czynnościach.

Babyboomer – alternatywa dla frencha

stylizacja paznokci babyboomer, babyboomer na paznokciach, delikatna stylizacja, Magdalena Żuk

Już od jakiegoś czasu bardzo popularną stylizacją salonową jest tzw. „Babyboomer”. Stylizacja delikatna i lekka, często traktowana jako alternatywa dla ponadczasowego french manicure.

Kilka słów na temat cążek

Cążki są narzędziem bez którego większość manicurzystek nie wyobraża sobie pracy. Manicure klasyczny, kombinowany, chociaż w każdym z nich najczęściej wykorzystywane są obecnie frezarki, jednak cążki również się przydadzą.

Bazy do paznokci – rodzaje i funkcje

kobieta w rękawiczkach nakłada pędzelkiem bazę na paznokcie, aplikacja bazy hybrydowej na paznokcie

Od pierwszego dnia gdy spotykamy na swojej drodze produkty do stylizacji paznokci, czy to będą lakiery klasyczne, hybrydowe, czy też materiał do przedłużania, usłyszymy, że „aby stylizacja była poprawna, potrzebujemy bazy”.

Czy trzeba mieć talent do zdobienia paznokci?

talent do zdobienia, zdobienie paznokci, zdolności plastyczne do zdobienia, Monika Mielniczuk

Rysowanie jest uniwersalną, lecz niewystarczająco wykorzystywaną umiejętnością, osiągalną dla każdego! Tak! Dla każdego! Już widzę te uśmieszki i słyszę teksty typu „nie mam talentu”, „nigdy nie nauczę się malować” itd., itd. … oczywiście jest to bzdura!