
Moja odpowiedź na tytułowe pytanie brzmi: obowiązkowo! Jeśli jeszcze go nie masz, koniecznie przeczytaj. Z pewnością ten artykuł nie poruszy wszystkich aspektów pracy z klientem, ale postaram się zawrzeć tutaj najważniejsze z nich.
Samo logo w dobrej identyfikacji wizualnej nie wystarczy. Profesjonalna marka (ang. brand) powinna być spójna we wszystkim, co może ją wyróżniać na tle innych marek z tej samej branży. Spójna identyfikacja wizualna marki, czyli co…? Najprościej rzecz ujmując – marka powinna być rozpoznawalna.
Zobacz więcejMoja odpowiedź na tytułowe pytanie brzmi: obowiązkowo! Jeśli jeszcze go nie masz, koniecznie przeczytaj. Z pewnością ten artykuł nie poruszy wszystkich aspektów pracy z klientem, ale postaram się zawrzeć tutaj najważniejsze z nich.
Rentowność jest podstawą posiadania dochodowego salonu beauty. W teorii przecież każdy to wie, ale niestety w praktyce okazuje się, że mało która kobieta prowadząca sama salon radzi sobie z kwestiami rozrachunkowymi. I nie chodzi tu tylko o liczenie, ale i wszystko co jest z tym powiązane. A powiązań jest wiele.
Każdy właściciel salonu doskonale wie jak wiele pracy, czasu i nakładów finansowych trzeba, by uruchomić gabinet zgodny z zasadami obowiązujących przepisów, funkcjonalny oraz taki, który będzie „cieszył oko”. Kiedy wreszcie się to uda, człowiek jest dumny z każdego elementu, który tworzy ten dobytek.
Live, czyli transmisja na żywo – posiada jedną, kluczową zaletę. Feedback, czyli informacja zwrotna, którą otrzymujesz od swoich odbiorców – jest automatyczna. Są oni obecni na transmisji razem z Tobą. Mają możliwość komentowania na bieżąco tego, co się dzieje i o czym mówisz. Aby takie transmisje na żywo były skuteczną formą edukacji i uświadamiania, musisz pamiętać o kilku ważnych zasadach.
Kiedyś usługi beauty zarezerwowane były głównie dla młodej klienteli. Kobiety w wieku 30-40 lat były główną grupą docelową gabinetów urody. Dziś Panie nawet w wieku 60 czy 70 lat są coraz częstszymi bywalczyniami salonów urody.
Prowadzenie i zarządzanie salonem stylizacji paznokci to nie tylko przyjemność świadczenia usług i radość z odnoszenia sukcesów, ale również obowiązki, które spoczywają na nas jako przedsiębiorcy. Jest ich całkiem sporo, dzisiaj zajmę się dość burzliwym tematem, jakim są odpady i odniosę się do stylistek i stylistów, którzy wytwarzają odpady w ilościach kwalifikujących je do odpadów komunalnych.
Studia z kosmetologii czy szkolenia kosmetyczne, a może dwuletnia szkoła kosmetyczna? Przed takim dylematem stoi niejedna kobieta. Co zatem wybrać, aby nie zmarnować ani czasu, ani pieniędzy?
Praca to miejsce, w którym spędzamy większość naszego dnia, dlatego tak ważne jest budowanie relacji. Jest to czas, który powinien być okraszony samymi pozytywnymi emocjami, ale wpływa na to wiele czynników. Nie jest tajemnicą, że relacje między współpracownikami są niezwykle ważne w salonie. Zarówno z koleżankami z pracy, jak i z pracodawcą, nikt nie chciałby się źle czuć, dlatego bardzo ważne jest dbanie o relacje od samego początku.
Jesień sprzyja nadrobieniu zaległości szkoleniowych. Po pracowitym sezonie letnim należy się czas na własny rozwój!
Zastanawiałaś/eś się kiedyś dlaczego warto się szkolić? Czy to nie jest strata czasu i pieniędzy? Pomogę w odpowiedzi na te pytania.
Jeśli zatrudniasz pracowników z pewnością prędzej czy później spotkasz się z problemem wydajności pracy Twojej obsady. Jeśli nie wynika to z problemów osobistych ani stanu zdrowia, warto przyjrzeć się warunkom pracy, jakie zapewniamy. Najłatwiej motywować pracownika podwyżką, ale to nie zawsze jest wystarczające lub w ogóle skuteczne. Kwestia pieniędzy powinna być poruszona na samym końcu, bo co zrobić kiedy brakuje nam na to budżetu?
Wiem z własnego doświadczenia, że są takie błędy w biznesie stylistki paznokci, które skutecznie blokują jej rozwój. Gdy stylistka nie jest ich świadoma lub nie potrafi sobie z nimi poradzić, to mogą one doprowadzać do niepotrzebnych frustracji i ciągnąć jej biznes w dół.
Omówię więc pięć takich, które moim zdaniem sprawiają kłopot niejednej stylistce. Warto się im przyjrzeć, przeanalizować i jeśli się pojawiają – zrobić wszystko, by je wyeliminować.
Przed Wami artykuł z cyklu dotyczącego marketingu i prowadzenia salonu kosmetycznego. Mam nadzieję, że przekonam te z Was, które zastanawiają się nad otwarciem salonu, że jest to bardzo dobry pomysł. Zaczynamy od reklamy.
W gabinecie kosmetycznym najważniejszym elementem każdej usługi jest klient. Bez niego nie sprzedamy usług i produktów. Czy jednak bycie najważniejszym ogniwem czyni go na tyle wyjątkowym, aby zarządzał naszym czasem, a reklamacje rozpatrywane były zawsze pozytywnie? Nie powinien, ale żeby to udowodnić musimy wykazać się asertywnością oraz merytoryczną wiedzą z zakresu usług, jakie świadczymy.
Jak tworzyć dobre, wyróżniające się i wartościowe treści, które zbudują Twój autorytet i zaufanie wśród potencjalnych klientów? Jaki kontent jest najlepszy, aby skutecznie pozyskiwać klientów na swoje usługi? Odpowiedź brzmi: przede wszystkim taki, który ludzie będą chcieli udostępniać, i z którym będą chcieli wchodzić w interakcje.
Budowanie autentycznego zaangażowania klientów w mediach społecznościowych to dzisiaj najważniejszy wskaźnik skutecznej komunikacji. Algorytmy Facebooka i Instagrama promują przede wszystkim interakcje między uczestnikami platformy i chętniej (czyli wyżej w aktualnościach oraz większej liczbie użytkowników) wyświetlają te treści, które wywołują więcej zainteresowania, komentarzy, udostępnień. Pamiętaj, im więcej zaangażowania stworzysz wokół Twoich treści, tym większa szansa, że częściej zobaczą je Twoi potencjalni klienci. Jak, co, i kiedy publikować, aby budować lojalną społeczność klientów wokół Twojego gabinetu?
Wiele zabiegów w branży beauty ma swoją dolną granicę wieku, kiedy zabieg jest bezpieczny czy zasadny. Nikt przecież nie będzie wypełniał ust czy robił botoxu dziewczynkom, które ledwo weszły w wiek nastoletni. Są to oczywiście zabiegi inwazyjne, ale co z tymi, które nie wymagają takiej ingerencji? Gdzie istnieje dolna granica stylizacji paznokci czy chociażby przedłużania rzęs? Dziś, wiele młodych dziewczyn dość szybko wchodzi w świat makijażu. Tak samo dzieje się z paznokciami.
Stylizacja paznokci to jedna z wielu bardzo konkurencyjnych usług w Polsce. Obecnie, niemal każda kobieta regularnie dba o swoje dłonie i paznokcie. Coraz więcej osób świadczy usługi manicure zarówno w salonach, jak i w domu. Co zatem zrobić, aby zaistnieć w branży i wyróżnić się na tle konkurencji? Jak na początku ustalić ceny?
Fotografia jest nieodłącznym elementem branży beauty, stanowi Twoją wizytówkę oraz idealną reklamę. O ile samo cyknięcie fotki nie jest czymś arcytrudnym, to wiedza jak to zrobić sprawia niektórym już mały kłopot. Możesz wykonać przepiękną stylizację, ale koncertowo ją zepsuć właśnie zdjęciem.
Jako małe dziewczynki wiele z nas bawiło się w „dom”, najczęściej był to dom pełen miłości, mama (czyli kilkuletnia Ty) gotowała obiad, dzieci – w tym przypadku lalki i misie, grzecznie leżały w wózeczku, a zmyślony tata zarabiał w tym czasie pieniądze na ten nasz „szczęśliwy dom”.
Od czego zacząć, gdy chcemy otworzyć własny salon beauty?
Każdy z nas ma niewątpliwie mnóstwo marzeń zawodowych jednak, żeby marzenia stały się rzeczywistością potrzebny jest dobry plan oraz pełna świadomość, że łatwo nie będzie. Najbardziej bolesne bywa zderzenie z rzeczywistością. W naszej wizji wszystko wyglądało perfekcyjnie, każdy aspekt był dopracowany w najmniejszym szczególe, a mimo to okazało się później, jak wielka jest to pomyłka. Osoby, które dopiero myślą o założeniu własnego biznesu, najbardziej przeraża właśnie ten moment. Chwila, w której okaże się, że nie jest to wcale łatwe przedsięwzięcie.
Podniesienie cen usług kosmetycznych to jeden z największych problemów każdej z Was! Nic dziwnego! Najczęściej klientki reagują zdziwieniem lub rozczarowaniem dowiadując się, że ceny wzrosły. Każdy z nas woli zapłacić mniej niż więcej, prawda? Dzisiaj przygotowałem dla Was przewodnik, jak podnieść ceny krok po kroku.
Każda branża rządzi się swoimi prawami, ale pewne mechanizmy pozostają niezmienne. Jeśli usługa nie będzie atrakcyjna i dopasowana do potrzeb klienta, to on będzie szukał opcji, która spełni jego oczekiwania.
Zmieniają się nie tylko trendy, ale także mentalność grupy odbiorców naszych usług.
W dzisiejszych czasach nie tylko musimy być fachowcami w swojej dziedzinie, ale także musimy dostosować nasz biznes do potrzeb rynku – czyli ery nowoczesnych kobiet.
Szczerze niepokoi mnie fakt łamania podstawowych zasad prewencji zakażeń wirusowych w profesjonalnych gabinetach stylizacji paznokci. Wytyczne wystosowane przez Stacje Sanitarno‑Epidemiologiczne w całej Polsce wyznaczają jednolite i klarowne zasady, dlaczego więc tak trudno je egzekwować? Z jednej strony mamy do czynienia z bagatelizowaniem zagrożenia ze strony stylistek, a z drugiej brak świadomości klientek. Niektóre klientki nie zdają sobie w ogóle sprawy z możliwości zarażenia się chorobą podczas zabiegu, a inne uznają to jakby za kwestię zaufania, że przecież umyślnie jej czymś nie zarazisz, prawda? A nieumyślnie? W dzisiejszych czasach każdy dla każdego jest zagrożeniem.
Wiele się o nim mówi, można go zobaczyć i doświadczyć na wielu forach internetowych. Mamy przyjemność poruszyć ten temat z autorkami okładki „Akademii Paznokcia” nr 78 – Natalią Sielawą, wielokrotną mistrzynią stylizacji paznokci USA, instruktorką, właścicielką własnej szkoły i marki Lawanails oraz Natalią Cukrowską, sędzią na arenie światowej, wielokrotną mistrzynią stylizacji paznokci oraz twórczynią kształtów awangardowych. Dzięki temu wywiadowi poznamy odmienne doświadczenia, które być może posłużą za drogowskaz w radzeniu sobie z takimi przeciwnościami losu.