Skip to main content

Czym wyróżnia się dobry podolog?

Obecnie już prawie każdy wie, czym się zajmuje podolog. Mówiąc w ogromnym skrócie: jest to specjalista, który przeprowadza profesjonalną pielęgnację i leczenie naszych stóp. Jego gabinet spotkamy w niemal każdym średniej wielkości mieście. Tylko jak ocenić, że mamy do czynienia z prawdziwym fachowcem? Po czym poznać, że dany specjalista podolog jest tym, któremu warto w pełni zaufać?

Zobacz więcej

Przyczyny i skutki nadmiernej potliwości stóp

Nadmierne pocenie się stóp to stan, który charakteryzuje się nadmiernym wydzielaniem potu przez gruczoły potowe stóp. Jest to problem, który może prowadzić do wielu nieprzyjemnych skutków, takich jak dyskomfort, nieprzyjemny zapach i problemy z wyborem obuwia.

Pękające pięty – przyczyny i skutki

Pękające pięty to problem, który dotyczy wielu osób niezależnie od płci czy wieku. Do moich gabinetów podologicznych zgłaszają się z tym problemem osoby, które same nie potrafią już sobie z tym poradzić, którym niestety nie pomógł żaden lekarz, a wszelkie środki apteczne po pewnym czasie tylko pogorszyły stan pięt.

Składniki aktywne w kosmetykach do pedicure

Piękne stopy z miską i produktami do pielęgnacji, kremy, ręczniki

Każdy z nas chciałby mieć zdrowe i zdrowo wyglądające stopy. Zazwyczaj mają one suchą, wrażliwą i delikatną skórę na grzbietowej stronie, a zgrubioną na podeszwach. Dlatego jest wiele różnorodnych produktów, które mogą nam pomóc w zachowaniu lepszej kondycji stóp.

Pedicure kosmetyczny – relaks dla stóp

Lato to wyjątkowy czas dla stóp. Królują rzemykowe sandały, biżuteryjne szpileczki i wygodne klapeczki. Bez wątpienia idealną parą dla eleganckich butów jest zadbana stopa. Gabinet oferujący pedicure kosmetyczny  to też idealny sposób na relaks i schronienie przed letnim upałem.

3 najczęstsze błędy w domowej pielęgnacji stóp

Czas pandemii spowodował wiele zmian w branży podologicznej, związanych z wieloma obostrzeniami i utrudnieniami w codziennym funkcjonowaniu. Zmiany te dotyczą zarówno funkcjonowania gabinetów usługowych, jak i bezpośrednio ich klientów, którzy zmuszeni zostali radzić sobie sami ze swoimi problemami. Ale czy na pewno robią to prawidłowo?

Grzybica paznokci u stóp

Grzybica paznokci u stóp, grzybica paznokci, grzybica

Problem grzybicy paznokci pojawia się stosunkowo często wśród klientów gabinetów podologicznych. Stanowi 50% wszystkich zmian paznokciowych co powoduje, że każdy specjalista zajmujący się stopami z pewnością nie raz będzie miał do czynienia z tego typu zmianą.