Skip to main content

Pierwszy sakrament małego dziecka – jaka pamiątka chrztu się sprawdzi?

Chrzest czyli pierwszy sakrament święty dziecka, to wielkie wydarzenie dla całej rodziny. Celebracja po głównej kościelnej uroczystości przeważnie odbywa się w lokalu, restauracji lub w domu. W czasie tego spotkania uroczyście świętuje się ten ważny moment w gronie najbliższej rodziny. Dziecko dostaje na pamiątkę chrztu prezenty, szczególnie istotne są tu podarki od chrzestnych, gdyż będą stanowić najważniejszą pamiątkę dla dziecka.

Najpopularniejsze do tej pory prezenty to były medaliki, świece czy kartki z życzeniami i pieniędzmi. Jednak sama koperta z zawartością mimo że jest uniwersalnym prezentem jest również mało osobista. Warto tu wykazać się, nieco większą kreatywnością, szczególnie, że możliwości jest bardzo wiele. Fundamenty tej specjalnej okazji umieszczone są w tradycji chrześcijańskiej dlatego przez wielu traktowana jest bardzo symbolicznie i przykłada się dużą wagę do pamiątek chrztu.

Wyjątkowa pamiątka chrztu

Prezent oferowany w dniu tego wyjątkowego święta ma być w założeniu pamiątką chrztu zarówno dla dziecka jak i jego rodziców, dlatego bardzo ważne jest aby był spersonalizowany, z imieniem dziecka, ze zdjęciem, z datą chrztu. To wszystko będzie składać się na wyjątkowość podarunku. Szukając odpowiedniej rzeczy warto również zwrócić uwagę jacy są rodzice dziecka. Jeśli są to osoby wierzące to dobrą pamiątką chrztu będzie biblia z imieniem dziecka i z dedykacją lub życzeniami, albo zestaw świecy i białej szaty lub medalik z datą chrztu.

kartka na chrzest, pamiątka chrztu

Można pokusić się o coś bardziej praktycznego jak album na zdjęcia, albo pozłacana ramka. Niektórzy oferują ozdobne skarbonki na drobne pieniążki lub grubsze banknoty. W przyszłości zebrane pieniądze dziecko będzie mogło wykorzystać samo lub z pomocą rodziców na potrzebne rzeczy. Równie praktycznym prezentem mogą być ubranka dla dziecka czy inne gadżety wykorzystywane w codziennym życiu. Dlatego pamiątka chrztu powinna być dopasowana indywidualnie do dziecka.

Ręcznie robione pamiątki chrztu

Na stronie artyferia.pl można znaleźć bardzo szeroki asortyment ręcznie robionych pamiątek chrztu. Jest duży wybór aniołków, w ramce lub bez, specjalnie dla chłopca lub dziewczynki. Znajdzie się podświetlany obrazek z aniołkiem namalowanym farbami na płótnie ale także niebiańska postać z makramy. Można również zamówić personalizowanego aniołka z imieniem dziecka lub życzeniami. Jednak oprócz ogromnego wyboru skrzydlatych przyjaciół w ofercie są również gryzaki grzechotki wykonane z wysokiej jakości bawełny z możliwością dołączenia do pudełka karteczki z życzeniami.

Świetną pamiątką chrztu może być również biblia z imieniem dziecka, pudełko wspomnień czy rama ze zdjęciem i imieniem dziecka, kartką z kalendarza z datą tej ważnej uroczystości i życzeniami. W sklepie można znaleźć również zestawy na chrzest w skład, których wchodzą tradycyjna biała szata z haftem i świecą własnoręcznie kręcona, oczywiście z możliwością personalizacji. Wszystkie oferowane produkty są ręcznie robione, wykonane z najlepszych materiałów z dbałością o szczegóły. Na pewno będą stanowić wyjątkową pamiątkę dla dziecka i rodziców.