Skip to main content

Czym wyróżnia się dobry podolog?

Obecnie już prawie każdy wie, czym się zajmuje podolog. Mówiąc w ogromnym skrócie: jest to specjalista, który przeprowadza profesjonalną pielęgnację i leczenie naszych stóp. Jego gabinet spotkamy w niemal każdym średniej wielkości mieście. Tylko jak ocenić, że mamy do czynienia z prawdziwym fachowcem? Po czym poznać, że dany specjalista podolog jest tym, któremu warto w pełni zaufać?

Sprawdzony podolog – jak go wybrać?

Tak jak w przypadku każdego specjalisty, tak i tu warto kierować się opiniami najbliższych nam osób. Jeśli dany podolog prywatnie czy ten przyjmujący państwowo jest przez nich polecany, jest to pierwszy, duży krok do sukcesu. Oczywiście opinie o podologach można sprawdzać również na popularnych portalach internetowych, na których pacjenci mogą wyrazić swoje bezpośrednie zdanie o danym fachowcu.

Polecany podolog to także ten, który posiada zaświadczenia potwierdzające ukończenie odpowiednich studiów i szkoleń. Warto zwrócić uwagę nie tylko na to, czy dana osoba może pochwalić się certyfikatem, ale też z jaką datą go wystawiono. Wiedza specjalistyczna rozwija się bowiem tak szybko, że ukończenie nawet świetnego szkolenia, ale dziesięć czy piętnaście lat temu nie da nam gwarancji odpowiednio nowocześnie wykonanego zabiegu.

Gdy już zdecydujemy się na wizytę w konkretnym gabinecie zwróćmy uwagę na to, czy wybrany podolog paznokcie i stopy, a dokładnie problemy z nimi związane, zdiagnozuje odpowiednio szybko i trafnie. Specjalista powinien nas też cierpliwie wysłuchać, szczegółowo opowiedzieć o diagnozie i dokładnie opisać możliwe metody leczenia. Również to, czy odpowie na wszystkie nurtujące nas pytania, będzie świadczyło o jego wysokiej klasie.

A co z samym wyposażeniem gabinetu? Po pierwsze, w takim wnętrzu powinno być czysto i schludnie. Sam podolog musi mieć na sobie uniform kosmetyczny, a w trakcie zabiegów na twarz powinien założyć maseczkę. Do tego dodajmy wysokiej jakości narzędzia, takie jak cążki, skalpele, dłuta, środki lecznicze, preparaty dezynfekujące, a także wysokiej jakości fotel na którym pacjent siedzi w trakcie zabiegu.

Zdarza się jednak i tak, że zainteresuje nas usługa nosząca nazwę podolog z dojazdem do domu. Wtedy co prawda samego gabinetu nie zobaczymy, ale nadal możemy ocenić wykształcenie, wiedzę i wyposażenie fachowca a także opinie o nim. Do tego zarówno stacjonarny, jak i mobilny podolog w razie problemów powinien być w stanie szybko skierować nas do odpowiednich specjalistów, w tym ortopedy, diabetologa czy dermatologa. Często bowiem tylko taka kompleksowa, ekspercka współpraca przyniesie pełne rozwiązanie problemu dotykającego nasze stopy.