Skip to main content

Summer party glow make up

Agata Szumska
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku
Uczennica Beauty-Art Szkoła wizażu i stylizacji Beaty Małachowskiej w Gdańsku

Instagram icon agataszumska_makeup

Tego lata królują w makijażu kolory z nutą „foxy eyes”. Jest on modną alternatywą w makijażu dziennym jak i w makijażach wieczorowych. Pokaże Ci zatem jak krok po kroku zrobić taki makijaż na wyjście, by móc czuć się wyjątkowo tego wieczoru. Podstawą pięknego makijażu jest odpowiednia pielęgnacja skóry. To właśnie od niej zależy jakość naszego makijażu, nie zapominajmy o tym.

Krok 1.

Po oczyszczeniu twarzy użyłam kremu intensywnie nawilżającego oraz kremu pod oczy, a także balsam nawilżający do ust. Dodatkowo rozświetliłam dekolt kremowym rozświetlaczem.

Krok 2.

Kolejnym ruchem jest nałożenie podkładu, który wyrówna nam koloryt naszej skóry, a także uchroni nas przed szkodliwymi filtrami UV.

Krok 3.

Następnie przechodzimy do konturowania twarzy na mokro. Najlepiej na początku nałożyć bronzer na kości policzkowe, linie żuchwy oraz czoło, a następnie rozblendować. Nieco wyżej dodaj róż w kremie, blendujemy. Na koniec dodajemy korektor pod oczy, nos, środek czoła oraz w moim przypadku na żuchwę. Całość blendujemy do równomiernego kolorytu.

Krok 4.

Teraz przyszedł czas na suche formuły! Na początku nakładamy sypki satynowy puder, by nadać lekkości oraz blasku naszemu wykończeniu makijażu. Następnie od kości jarzmowej (od ucha) nakładamy sprasowany bronzer, następnie od wewnętrznej strony policzka nakładamy róż w kolorze brzoskwiniowym. Dzięki temu kolorowi uzyskamy zdrowy wygląd skóry! Na sam koniec (można wykonać tą czynności zaraz po pielęgnacji) wyczesujemy brwi na mydełko i malujemy brwi, nadajemy im kształt oraz wypełniamy ubytki.

Krok 5.

Przechodzimy do oczu. Jako bazę nakładamy korektor, który blendujemy na powiece. Nakładamy jasny cień na powiekę, dzięki któremu lepiej będą nakładały się nam cienie. Następnie nakładamy na powiekę jasny neutralny brąz. Rozkładamy go równomiernie, dokładamy ciemniejszego cienia w kąciku powieki i razem rozblendowujemy. Na końcowym etapie na początku powieki nakładamy jaśniejszy cień, a na środek nakładamy błysk. Na koniec wykonujemy kreskę przy linii rzęs ciemnym cieniem, który podkreśli nam makijaż oka.

Krok 6.

Dalsze dopełnienie naszego makijażu oka to nałożenie fioletowej kredki lub fioletowego eyelinera na linie wodną. Na dolną powiekę oka nakładamy fioletowy cień. Malujemy rzęsy, górne w kolorze czarnym, a dolne w fioletowym. Możemy dokleić w kącikach oka sztuczne kępki, które podkreślą nam oko.

Krok 7.

Na sam koniec pozostają nam usta. Wyrysowujemy je kredką w kolorze brązu delikatnie cieniując wewnętrzne kąciki ust, środek dopełniamy różową szminką. Na koniec malujemy wszystko bezbarwnym błyszczykiem. Gotowe! Możesz teraz cieszyć się swoim letnim imprezowym makijażem.