Skip to main content

Stylizacja rzęs – mokry efekt

Adriana Winiarska-Pasek

Sędzia mistrzostw
stylizacji rzęs
GoldLashes Ludwigsfelde
Instuktor marki Plato proffesional
Lash Artist Akademia Stylizacji Rzęs

Gold.Lashes.AW
Instagram icon Goldlashesawludwigsfelde

Bardzo mi miło, że trafiłaś na mój artykuł. Jest on wyjątkowy, bo pierwszy. Mam nadzieję, że choć trochę uzupełnię Twoją wiedzę o trend rzęsowy, który jest ostatnio bardzo na czasie. Pokażę ci, jak wykonać go w sposób łatwy. Twoje klientki będą zadowolone.

Mowa tutaj o tak zwanym „Wet look” – efekt mokrych rzęs (mascara effect, natural look). Jest on znany pod tymi nazwami od niedawna, a ja swój pierwszy zrobiłam już trzy lata temu, jak nie był tak znany i nazwałam go jungle efekt. Klientka przyszła do mnie ze zdjęciem, a ja je odtworzyłam po swojemu. Wet look to stylizacja wykonana ze zbitych rzęs z paska. Aby stworzyć ładnie wyglądające kępki, można posmarować pasek płynem antyseptycznym, a następnie przeczesać szczoteczką.

Jak dobrać kępkę do rzęsy naturalnej?

Grubość 0.10 to 2-3 rzęsy

0.7 to 5-7 rzęs

0,5 to 10-12 rzęs. Można mieszać, również grubości rzęs w jednej stylizacji. Nawet 3 grubości będą wyglądać super! W tej metodzie również trzeba uważać na rzęsy naturalne, aby ich nie obciążyć oraz żeby nie wywijały się na różne strony. Z doświadczenia wiem, że klientki tego bardzo nie lubią oraz jest to szkodliwe dla rzęs naturalnych – powoduje to tak zwaną dźwignię. Pod wpływem ciężaru rzęsy mogą zacząć rosnąć w dół.

Wet look, a rzadkie rzęsy

Same złożone kępki w takiej stylizacji mogą wyglądać nieładnie – dlaczego? Zwykle rozłożone kępki zakryją nam prześwity i dziury rzęsowe. Tutaj niestety to nie nastąpi. Jeżeli rzęsy klientki są rzadkie, możemy użyć metody hybrydowej – czyli mieszać złożone kępki z rozłożonymi. Taką metodą jesteśmy w stanie zakryć nasze ubytki w rzęsach naturalnych. Zrobiłam tak w stylizacji poniżej, ponieważ klientka miała spore ubytki po poprzedniej stylistyce.

 

Jak rzędujemy taką stylizację?

W takim modelowaniu stosujemy rzędowanie odwrócone, czyli długie rzęsy w górnym rzędzie, a w dolnym krótkie. Możemy zrobić ją bez rzędowania i dawać na zmianę jedną kępke krótszą np. dziesiątki, a drugą jedenastki.

 

 

 

 

 

 

 

Jaka mapa do stylizacji mokrych rzęs?

Możesz być zaskoczona – nie musisz robić mapy. Taka stylizacja jest Twoją własną inwencją twórczą. Ja zawsze wypełniam rzęsy naprzemiennie w obydwu oczach, aby zachować symetrię.

Przy takim wypełnianiu zachowujemy maksymalne uporządkowanie. Podczas przyklejania zwracaj uwagę na rzęsy naturalne oraz to, w jakiej fazie wzrostu aktualnie się znajdują.