Skip to main content

Skin Flooding – urodowy trend z TikToka

skin flooding

Joanna Flejszman

Nie od dziś wiadomo, że TikTok staje się prawdziwą skarbnicą trendów nie tylko modowych, kulinarnych, ale przede wszystkim urodowych. Tak jest w przypadku Skin Floodingu, nowego trendu pielęgnacyjnego, który ma być kluczem do zdrowej i intensywnie nawilżonej cery. W dosłownym tłumaczeniu, to z ang. „zalewanie skóry” wodą i dużą ilością produktów nawilżających, w taki sposób, aby wniknęły w najgłębsze warstwy skóry. Żaden krem nie jest w stanie dorównać tej metodzie. Sprawdźmy więc, na czym polega ten trend i jak go wykonać krok po kroku.

Pielęgnacja zgodnie ze Skin Floodingiem jest wieloetapowa i warstwowa. Składa się z 5 kroków, do których potrzebujemy kilku produktów wysokiej jakości.

❶ Zaczynamy od umycia twarzy żelem oczyszczającym, w którego składzie powinno znajdować się neutralne pH, nie naruszającej bariery ochronnej naszej cery. Produkt powinien być przyjazny dla skóry, jak najbardziej delikatny.

❷ Następnie, spryskujemy twarz mgiełką nawilżającą, bądź wodą termalną. Zawarte w nich witaminy działają kojąco na skórę, znacznie ją odświeżając.

Nawilżanie twarzy, mgiełka do twarzy, mgiełka nawilżająca

❸ Kolejno, aplikujemy serum nawilżające, najlepiej te z zawartością kwasu hialuronowego, ponieważ wzmacnia on barierę hydrolipidową skóry i nawilża ją na dłuższy czas.

❹ Ponownie spryskujemy twarz mgiełką lub wodą.

❺ Na sam koniec nakładamy krem okluzyjny. Co to takiego? Produkt, który ma bogatą konsystencję, regeneruje i koi, dba o warstwę lipidową skóry. Dzięki niemu, nagromadzona w naskórku woda nie odparuje.

 

Nawilżanie skóry, krem do twarzy, serum do twarzy, pielęgnacja twarzyBardzo ważne w Skin Floodingu jest to, iż po oczyszczeniu twarzy, kosmetyki nakładamy jeszcze na mokrą skórę. Dlaczego? Bo wilgotna skóra znacznie lepiej wchłania substancje zawarte w kosmetykach.

Równie istotna może okazać się pora dnia, w której wykonamy pielęgnację. Najlepszy będzie wieczór, gdyż przez noc wszelkie aktywne składniki ze stosowanych produktów, będą miały szansę lepiej się wchłonąć. Po drugie, jeśli zdecydujemy się na to rano, nakładany później makijaż może nieciekawie się prezentować, biorąc pod uwagę ilość zastosowanych wcześniej kosmetyków.

Zdaniem influencerek, pokazujących Skin Flooding na TikToku, trend ten co prawda bazuje na konkretnych założeniach, ale nie wkłada nas w ramy, których musimy jasno przestrzegać. Każda z nas może sama zbudować rutynę pielęgnacyjną, gdzie warstwa po warstwie będzie nawadniać cerę. Trend ten jest idealnym rozwiązaniem, gdy potrzebujemy extra dawki nawilżenia.