Skip to main content

Najmodniejsze fryzury wiosna 2023

Joanna Flejszman

Małymi krokami zbliżamy się do wiosny i niejedna z nas już teraz myśli o odświeżeniu swojego looku, poszukuje kosmetycznych nowinek, czy zmienia garderobę, pragnąc przetestować najnowsze trendy. Pozimowe ocieplenie kojarzy się nam z nowym startem, energią i napawa nas niesamowitym optymizmem. Wiele kobiet wiosenną przemianę rozpoczyna właśnie od fryzury. Dziewczęce i lekkie – właśnie takie włosy będą królować w tym sezonie. Przygotowaliśmy zestawienie fryzur, które bez wątpienia będą prawdziwym hitem i już zostały zaprezentowane na wszystkich modowych wybiegach.

fryzura, wlosy, Butterfly cut, trendy 2023Butterfly Cut

Fryzura rodem z lat 70., mocno wycieniowane włosy, przy odpowiedniej technice cięcia układają się warstwami w bardzo lekki i zwiewny sposób, przy tym optycznie nadają całości objętości. Od cięcia na najdłuższych kosmykach po coraz krótsze, tworzą się tzw. motyle skrzydła. To prosta w stylizacji fryzura, jednak wymaga posiadania okrągłej szczotki, dzięki której stworzymy look prosto z salonu fryzjerskiego. Układa się je w kierunku od twarzy na boki, a z grzywki tworzy się dwa rozchodzące się na zewnątrz „łuki”. Takie cięcie polecane jest kobietom o gęstych, grubych i długich włosach. Dodatkowo włosy wyglądają jeszcze bardziej spektakularnie przy balejażu, wówczas uzyskujemy efekt tekstury w wymiarze 3D.

Fryzura, Micro Bob, włosy, stylizacja włosówMicro Bob

Jak sama nazwa wskazuje, jest to bardzo krótka wersja klasycznego boba. Fryzura bob to jedna z najmodniejszych damskich fryzur ostatnich lat. To bardzo twarzowe, stylowe i kobiece cięcie, które pasuje kobietom w każdym wieku i o każdym kształcie twarzy. Z grzywką lub bez, tak jak wolisz. Strzyżenie proste, jak od linijki. Fryzura może rządzić się własnymi prawami – występować w wydaniu zwiewnym, bądź z dodatkiem pasty do włosów, aby nadać jej artystycznego nieładu. Długość micro boba sięga maksymalnie do linii żuchwy, choć jego najpopularniejsza wersja kończy się tuż pod uszami. To minimalistyczne cięcie z pewnością świetnie odświeży wygląd!

włosy, mullet hair, modna fryzura, trendy 2023Mullet Hair

Fryzura dla niepokornych. Bardzo charakterystyczne cięcie w tylu czeskiego piłkarza, popularne szczególnie wśród młodego pokolenia. Włosy krótkie po bokach i na czubku, a dłuższe z tyłu. Fryzura ta może nie jest odkryciem i od zawsze wywołuje kontrowersje, jednak tym razem temat wraca za sprawą znanych osób – Miley Cirus czy choćby Billie Eilish. Mullet hair to radykalne cięcie, gdyby dodać do tego efektowną koloryzację, z pewnością może zaskakiwać. Nie jest to look dla osób z okrągłą twarzą, gdyż na pewno uwypukli to jej okrągłość. Na tak radykalną zmianę decydują się więc osoby odważne, chcące postawić na bardzo charakterystyczny wygląd.

Fryzura, włosy, kucyk a'la Barbie, Barbie, trendy 2023Kucyk a’la Barbie

Kolejna fryzura, która jest najlepszym dowodem na to, że trendy z poprzednich lat wracają do łask. Mowa o kucyku w stylu Barbie z lat 90. To bardzo wysoko upięty, pełen objętości kitek. Pasma w kucyku mogą być wywinięte lokówką lub całkiem gładkie, podkreślone prostownicą. Kita na czubku głowy sprawdzi się jako uzupełnienie sportowej, niezobowiązującej stylizacji, ale będzie też świetnym uczesaniem na wielkie wyjścia. Dodatkowym efektem „wow” może okazać się wpięcie w kucyk dodatkowych, kolorowych doczepów, co doda nie tylko objętości, ale nada jedynego w swoim rodzaju efektu.

Wszystkie powyższe fryzury zachęcają do umówienia się do fryzjera, żeby przejść szaloną metamorfozę, nieprawdaż? Pamiętaj, aby podpytać profesjonalistę w salonie, czy dana fryzura będzie do siebie pasować. Wówczas będziesz miała pewność, że nowy look jest nie tylko modny, ale również maksymalnie podkreśla twoją urodę.