Agnieszka Pastewska
Dyplomowana masażystka oraz certyfikowana specjalistka masażu Kobido. Fascynuje się naturalnymi metodami odmładzania twarzy i holistycznym podejściem do dbania o zdrowie i urodę. Sekret tkwi w postrzeganiu ciała jako całości. Dlatego ciągle zgłębia swoją wiedzę na szkoleniach.
Malbork
Niegdyś rytuał zarezerwowany jedynie dla rodziny cesarskiej w celu przedłużenia młodego wyglądu. Dziś niezwykle popularny zabieg w profilaktyce przeciwstarzeniowej. Stał się swoistą alternatywą dla zabiegów medycyny estetycznej.
Manualny, intensywny ruch wpływa na głębokie warstwy skóry dając efekt zauważalnego modelingu. Jest to jeden z najtrudniejszych masaży na świecie z uwagi na złożoność i liczbę technik. Kobido nazywany jest liftingiem bez skalpela, ponieważ pozwala w sposób bezinwazyjny uzyskać długotrwałe efekty. Co więcej, zabieg redukuje zmarszczki już po pierwszej sesji! Podczas jednej sesji wykonuje się m.in elementy masażu tkanek głębokich, drenażu limfatycznego czy akupresury.
Dla tych, którzy chcą zaczerpnąć odrobiny głębokiego relaksu w połączeniu ze spektakularnym efektem liftingu twarzy.
Jakie efekty zobaczymy po sesji Kobido?
Masaż Kobido ma wiele pozytywnych skutków, wpływa na wygląd twarzy i kondycję skóry. Przede wszystkim rozluźnia mięśnie mimiczne. Cera jest lepiej dotleniona i odżywiona. Głównym celem masażu jest bezinwazyjny lifting, który jest możliwy dzięki pobudzeniu produkcji kolagenu i elastyny. Po masażu skóra jest napięta i odzyskuje promienny wygląd.
Japoński lifting twarzy daje nie tylko widoczne rezultaty w postaci redukcji zmarszczek, ale ma także pozytywne aspekty zdrowotne.
Masaż Kobido jest odpowiedni dla osób zmagających się z bólami głowy, karku, napięciami mięśni odcinka szyjnego kręgosłupa czy bruksizmem.
Przeciążenia i napięcia mięśni karku i pleców są często konsekwencją długotrwałego stresu i nieprawidłowej postawy. Napięcie odcinka szyjnego oraz piersiowego kręgosłupa często skutkuje bólami głowy oraz ograniczoną ruchomością obręczy barkowej. W Kobido dzięki zastosowaniu odpowiednich technik masażu tkanek głębokich możemy niwelować napięcia obręczy barkowej.
Zgrzytanie i zaciskanie zębów doprowadza najcześciej do dysfunkcji stawu skroniowo – żuchwowego oraz migrenowych bólów głowy. W japońskim masażu Kobido mięśnie w obrębie szczęki i żuchwy zostają rozluźnione. Dzięki terapii punktów spustowych mięśnia żwacza dochodzi do poprawy samopoczucia osoby masowanej.
Kobido jest więc odpowiedni dla wszystkich potrzebujących relaksu i wytchnienia jak i dla osób chcących wydłużyć młody, promienny wygląd skóry oraz zniwelować wszelkie napięcia mięśni twarzy.
Chociaż efekty możemy zauważyć już po pierwszym zabiegu to zaleca się wykonywanie masażu regularnie. Dla najlepszych efektów rekomenduję masaż w serii:
– w pierwszym miesiącu 1-2 razy w tygodniu,
– w drugim miesiącu 1 raz w tygodniu,
– w kolejnych miesiącach co 10-14 dni.
Przed wizytą należy pozostawić biżuterię w domu. Warto przyjść ubranym wygodnie np. w dresie.
Potrzebny będzie swobodny dostęp do dekoltu i ramion.
Nie trzeba zmywać makijażu – przed każdym zabiegiem skóra jest dokładnie oczyszczana.
Kobido to japoński rytuał masażu twarzy, który oznacza ,,starożytną drogę do piękna”. Masaż ten to złożona terapia, działająca na różnych poziomach tkanek. Wpływa na głębsze struktury mięśni mimicznych twarzy i powięzi, a zarazem oddziałuje na wszystkie warstwy skóry, dając efekt zauważalnego liftingu.
Apteka internetowa Apteka Kocmyrzowska z najlepszymi cenami w Polsce.