Skip to main content

Makijaż na Halloween

Emilia Prykaszczyk

Makeup Artist & Brow Stylist
Malu by Mila

Malu by Mila
Instagram icon malubymila

Dla makijażystki Halloween to zdecydowanie jeden z najbardziej barwnych i kreatywnych dni w roku. Ja już od początku października daję upust swojej artystycznej duszy i tworzę mniej lub bardziej przerażające makijaże, przy okazji świetnie się przy tym bawiąc. Przecież w Halloween chodzi właśnie głównie o zabawę.
Możliwości i inspiracji jest nieskończenie wiele, zaczynając od krwawych charakteryzacji przy użyciu lateksu i sztucznej krwi, przez mroczne czachy, twarze klaunów z horrorów, po pięknie zdobione i kolorowe sugar skull. I te ostatnie chyba lubię najbardziej.

Do stworzenia tego typu makijażu artystycznego nie potrzebujemy specjalnych preparatów, wystarczą kosmetyki, których używamy na co dzień – czarny eyeliner w pisaku lub w słoiczku oraz kolorowe, mocno napigmentowane cienie. Warto mieć również podstawowe kolory farbek do twarzy, oczywiście wysokiej jakości, ale takie dostaniemy w każdym większym sklepie papierniczym. Cyrkonie, brokaty i ozdoby samoprzylepne do ciała na pewno będą ciekawym urozmaiceniem. Takie barwne i ozdobne makijaże będą wyglądały kobieco oraz seksownie.

Makijaż halloweenowy numer jeden dla mężczyzn to zdecydowanie mroczna czacha, zaraz za nią plasuje się Joker i dalej: wampir, wilkołak i zombie. Do takiego makeup-u wystarczą farbki i eyeliner. Nie obędzie się również bez precyzyjnego pędzelka, jednorazowych gąbeczek i patyczków kosmetycznych oraz utrwalacza do makijażu. Do tego szczypta wyobraźni oraz kreatywności i można działać!

Coraz częściej w Halloween zarówno panie, jak i panowie korzystają z usług profesjonalnej makijażystki, co bardzo mnie cieszy. To, co tworzę wówczas na twarzach klientów to moje małe dzieła sztuki. Muszą być dopracowane, wyjątkowe i bardzo trwałe. Pamiętajcie, bardzo często to właśnie makijaż i odpowiednie dodatki tworzą nietuzinkowy, jedyny w swoim rodzaju look – i to nie tylko w Halloween.