Skip to main content

Lifting rzęs

lifting rzęs lifting, podkręcenie rzęs, zabieg na rzęsy, farbowanie rzęs

Emilia Prykaszczyk

Malu by Mila Makeup Room, Pruszcz Gdański
Certyfikowana Lashlifterka

Malu by Mila
Instagram icon malubymila

Czy znacie już lifting rzęs? Podczas gdy stylistki rzęs prezentują nam coraz to nowe i imponujące techniki przedłużania i zagęszczania, pojawił się zabieg kosmetyczny, który jest w stanie usatysfakcjonować  zwolenniczki podkreślania naturalnych rzęs.

Lifting to przede wszystkim podkręcenie, uniesienie i optyczne wydłużenie naturalnych rzęs. W ten sposób bez pomocy chirurga plastycznego, możemy uzyskać również efekt podniesienia opadającej powieki i optycznego powiększenia oczu. Prawda, że brzmi to obiecująco?

Zabieg dedykowany jest głównie dla rzęs długich i prostych, ale świetnie sprawdza się również na rzęsach krótkich, sprawia, że wydają się dłuższe. Efekty utrzymują się średni 6-8 tygodni, w niektórych przypadkach nawet do 12 tygodni, wszystko zależy od tempa wzrostu włosa. Zabieg trwa ok. 60 minut, przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa i higieny.

Lifting rzęs wykonuje certyfikowana lashlifterka. Na wcześniej nawinięte rzęsy na silikonowe wałeczki, nakłada się preparaty, które powodują redukcje wiązań siarczykowych we włóknach włosa, a następnie ponowne ich utrwalenie. Dzięki temu rzęsy otrzymują nowy kształt. Do wyboru jest kilka rodzajów wałeczków, które bez problemu można dopasować do każdej długości rzęs, uzyskując pożądany efekt podkręcenia i uniesienia.

Nieodzownym elementem zabiegu jest koloryzacja rzęs, którą wykonuje się zaraz po liftingu. Dzięki temu rzęsy zostają równomiernie przyciemnione, a ich kolor zostaje odświeżony.

Kolejny etap, o który został wzbogacony zabieg to „botox rzęs”. Brzmi intrygująco? Jest to naturalna, bogata w składniki odżywcze kuracja, która regeneruje, nawilża oraz odbudowuje strukturę rzęs. Rzęsy stają się dodatkowo odżywione, pogrubione, miękkie i pełne blasku.

Na zakończenie całość zostaje utrwalona przy pomocy keratyny, którą laminuje się podkręcone, pofarbowane i odżywione rzęsy. Dzięki temu rzęsy zostają zabezpieczone, są silniejsze, lśniące i wyraźniej grubsze. Jest to keratynowa laminacja rzęs.

lifting rzęs lifting, podkręcenie rzęs, zabieg na rzęsy, farbowanie rzęs

Jako certyfikowana lashlifterka często spotykam się z pytaniami:

Czy można zrezygnować z któregoś z etapów, np. farbowania rzęs?

Trzeba pamiętać o tym, że cały zabieg został tak skonstruowany, aby uzyskać jak najlepsze efekty. Są oczywiście wyjątki, ale jest to kwestia indywidualna.

Nie byłabym wiarygodna dla swoich klientek, gdybym nie wypróbowała liftingu na sobie. Muszę przyznać, że naprawdę skradł moje serce. Oczywiście uwielbiam go również wykonywać.

Jest wspaniałą alternatywą dla kobiet, które nie lubią, bądź nie mogą nosić sztucznych rzęs. Czasami efekty przypominają stylizacje rzęs 1:1. Na rynku kosmetycznym pojawiło się wiele firm, które wprowadziły zabieg liftingu rzęs do Polski i każdy może znaleźć coś dla siebie. Ceny samego zabiegu kształtują się różnie w zależności od regionu, zastosowanych produktów, konkurencji na rynku oraz od doświadczenia samej lashlifterki.

lifting rzęs, podkręcenie rzęs, zabieg na rzęsy

Lifting rzęs to wspaniały dodatek do oferty gabinetów kosmetycznych, stylistek rzęs oraz wizażystek. Cieszy się coraz większym zainteresowanie i uznaniem klientek.