Skip to main content

Kręcone włosy latem – pielęgnacja i stylizacja

Angelika Świst

Instagram icon Angelinowo

Włosy kręcone to marzenie wielu kobiet. Jednak posiadaczki takich włosów nie mają łatwego zadania z ułożeniem ich tak, by wyglądały dobrze. Kręcone włosy mają również zdolność do puszenia się. Pielęgnacja jest wymagająca, ale przy doborze odpowiednich kosmetyków do włosów, ułożenie idealnych loków zajmuje bardzo mało czasu, a więc marzenie o lśniących lokach staje się możliwe.

Włosy kręcone

 

Charakterystyka:

– stosunkowo szybko schną po umyciu,

– kręcą się pod wpływem wilgoci i wody,

– mają tendencję do puszenia się, trudno je rozczesać, plączą się,

– bywają suche i matowe.

Pielęgnacja włosów kręconych:

1. Mycie

Już na tym etapie trzeba traktować je dość delikatnie, ponieważ włosy kręcone są bardzo wrażliwe. Unikaj polewania włosów ciepłą/gorącą wodą, która może je jeszcze bardziej osłabić. Wybierz delikatny szampon – najlepiej na bazie ekstraktów roślinnych – włosy kręcone je bardzo lubią. Można wybrać też szampon do włosów typowo przeznaczony dla niemowlaków lub małych dzieci – nie mają w składzie substancji szkodliwych dla włosów.

2. Pielęgnacja

Korzystaj z odżywek oraz masek! Włosy kręcone zazwyczaj są suche. Odżywka do włosów kręconych sprawi, że będą bardziej lśniące, a maska z czasem pozbawi Cię puszenia się włosów. Kupując odżywki do włosów lub maski zwróć uwagę na skład – nie może znajdować się w nich m.in. alkohol, który sprawi, że włosy będą jeszcze bardziej suche.

3. Olejowanie

Olejowanie jest również bardzo ważne. Nie tylko wpływa na poprawę ich wyglądu, ale też podkreśla skręt. Wybierając olej do włosów kręconych, unikaj oleju rycynowego – nie służy im najlepiej. Najchętniej wybieranym produktem do olejowania włosów jest: olej jojoba, olej kokosowy, olej awokado lub olej ze słodkich migdałów. Nie nakładaj jednak oleju na całą noc. Włosy kręcone są suche, szybko będą wchłaniać olej, dlatego wystarczy godzina/dwie.

4. Stylizacja

Włosy kręcone są wyzwaniem, jeśli chodzi o stylizację, dlatego niektórzy zamiast po kosmetyki naturalne do włosów, sięgają po produkty drogeryjne, które są bardzo mocne. Są często wybierane, ponieważ ułatwiają stylizację, jednak bardzo obciążają włosy. Później konieczna jest pielęgnacja.

5. Szczotki do włosów kręconych

Szczotki powinny być delikatne, najlepiej szczotki z drewna lub bambusa o grubych i szeroko rozstawionych igłach.

Podsumowanie

Aby fryzura zachowywała swój kształt, zastosuj się do poleceń na górze. Nie jest to jednodniowy proces! Powtarzaj nasze zalecenia co mycie, a szybko zobaczysz efekty. Powodzenia!