Skip to main content

Jakie zabiegi na twarz warto wykonywać w przypadku cery dojrzałej

Publikacja powstała dzięki współpracy z hotelem Bristol w Busku Zdrój – luksusowym hotelem ze strefą SPA i Medical Center.

Panie z cerą dojrzałą często borykają się także z problemem „chomików”, czyli obwisłej skóry na policzkach, czy coraz wyraźniejszymi liniami mimicznymi. Trzeba sobie jednak jasno powiedzieć, że w przypadku cery dojrzałej, kremy i inne maseczki często nie okazują się już być wystarczające. Warto więc zdecydować się na zabiegi pielęgnacyjne i odmładzające, które przeznaczone są właśnie do skóry dojrzałej. Na które z nich z pewnością warto się zdecydować?

Mikrodermabrazja ratunkiem dla skóry dojrzałej

Mikrodermabrazja to jeden z tych zabiegów, który pozwoli przywrócić dojrzałej skórze promienny i estetyczny wygląd. Co więcej, jest to zabieg stosunkowo prosty i bezpieczny, który nie niesie za sobą praktycznie żadnych konsekwencji. Mikrodermabrazja zaliczana jest do grupy peelingów mechanicznych i pozwoli na to, by w całkowicie bezinwazyjny sposób „zetrzeć” wierzchnią warstwę naskórka. Choć może to zabrzmieć dość brutalnie, to jednak zabieg ten nie niesie za sobą żadnego dyskomfortu czy też bólu. Wykonuje się go przy pomocy głowicy, która pokryta jest diamentem. Mikrodermabrazja daje wręcz natychmiastowe efekty. Skóra po zabiegu staje się miękka i gładka, a dodatkowo zostaje jej przywrócona jędrność. Co więcej, panie z cerą dojrzałą mogą liczyć również na to, że mikrodermabrazja pomoże im zredukować drobne zmarszczki, a także i przebarwienia, dzięki czemu zostanie wyrównany koloryt skóry.

Mezoterapia bezigłowa- najlepszy zabieg dla cery dojrzałej

Kolejnym zabiegiem dla cery dojrzałem, może okazać się mezoterapia bezigłowa. Podczas tego zabiegu wykorzystuje się urządzenie do elektroporacji, które pozwala na wprowadzenie substancji aktywnych w głębokie warstwy skóry. Oczywiście substancje aktywne dobierane są na podstawie indywidualnych potrzeb cery, co jest uzgadniane jeszcze przed przygotowaniem do całego zabiegu. Mezoterapia bezigłowa jest skutecznym sposobem na to, by przywrócić cerze dojrzałej dawny blask i sprężystość. Zabieg ten jest całkowicie bezbolesny, a skóra po nim nie wymaga rekonwalescencji. Efekty po zabiegu są również zauważalne niemalże natychmiast. Skóra staje się wyraźnie odmłodzona, a także drobne i głębsze zmarszczki zostają wyrównane. Dodatkowo następuje również błyskawiczny i całkowicie bezinwazyjny lifting skóry twarzy, przez co zostaje poprawiony jej kontur i naturalny owal. Nie da się również ukryć, że poprzez wprowadzenie substancji aktywnych możemy również liczyć na to, że zostanie zachowany odpowiedni poziom nawilżenia i dotlenienia tkanek.

Sonoforeza- zabieg odmładzający dla skóry dojrzałej

Sonoforeza to wyjątkowy zabieg na twarz dla posiadaczek cery dojrzałej. Dzięki wykorzystaniu ultradźwięków możliwe jest wręcz wtłoczenie pod skórę substancji aktywnych, które mogą w ten sposób rozpocząć swoje działanie w tkankach głębokich. Zostaje więc zmaksymalizowana aktywność biologiczna składników, które są wstanie odpowiednio odżywić skórę i sprawić, że stanie się ona zrewitalizowana i maksymalnie odżywiona. Panie z cerą dojrzałą zapomną o problemie poszarzałej skóry i przebarwieniach. Dodatkowo zabieg ten jest całkowicie bezpieczny i bezinwazyjny, więc panie nie odczują nawet lekkiego dyskomfortu czy bólu.