Skip to main content

Jakie są najlepsze zabiegi na zmęczoną skórę twarzy

Współautorem publikacji jest hotel Grand Chotowa – Resort SPA stworzony do wypoczynku, usług dla biznesu oraz wesel.

Panie ogromną uwagę przykładają do codziennej pielęgnacji skóry twarzy. Wiedzą, że podstawą do utrzymania jej w dobrej kondycji jest przede wszystkim dogłębne oczyszczenie i nawilżenie. Wobec tego w toaletkach kobiet nie brakuje specjalistycznych kosmetyków, które mają rewitalizować i rozświetlać naszą skórę twarzy. Dzięki temu mamy zachować jej zdrowy i młody wygląd na wiele lat.

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że zarwane noce, stres oksydacyjny, czy nawet szereg czynników zewnętrznych, z którymi nasza skóra ma do czynienia na co dzień, może w wyjątkowo negatywny sposób wpłynąć na jej ogólną kondycję i sprawić, że będzie wyglądała na zmęczoną i poszarzałą. Na szczęście kosmetologia przygotowała szereg zabiegów, na zmęczoną skórę twarzy, które pomogą jej odzyskać promienny wygląd. Które z nich sprawdzą się najlepiej?

Peeling z kwasami owocowymi- rewitalizuje i głęboko oczyszcza

Panie są wstanie bardzo szybko zauważyć, że skóra ich twarzy nie prezentuje się tak promiennie i młodo, jakby tego chciały. Niestety w tym przypadku tradycyjna, domowa pielęgnacja z wykorzystaniem odpowiednich specyfików może być już mało efektywna. Warto więc udać się do kosmetyczki z prośba o wykonanie peelingu kwasami owocowymi. Kwasy te są w kosmetologii świetnie znane ze względu na swoje działanie złuszczające, oczyszczające i głęboko rewitalizujące. Peeling kwasami owocowymi pozwoli się nam pozbyć wierzchniej warstwy naskórka- czyli tej, która jest najbardziej zanieczyszczona i negatywnie wpływa na względy wizualne. Dodatkowo peeling z kwasami owocowymi pomoże także odblokować pory i usunie z nich wszelakie zanieczyszczenia. Na samym końcu kwasy owocowe pomogą nam zrewitalizować i mocno rozświetlić skórę twarzy. Efekty tego zabiegu są widoczne niemalże od razu. Skóra staję się promienna i wyraźnie odświeżona, a także miękka w dotyku i wygładzona.

 

HIFU- idealny zabieg na zmęczoną skórę twarzy

HIFU to nowoczesna metoda przywracania skórze twarzy energetycznego i promiennego wyglądu. Ten zabieg opiera się na wykorzystaniu fal ultradźwiękowych, które wnikają głęboko w każdą kolejną warstwę skóry. Zabieg ten nie tylko pomoże zrewitalizować skórę twarzy, ale dodatkowo skutecznie wygładzi on drobne zmarszczki i bruzdy. Pomoże on także pozbyć się cieni pod oczami, które z reguły są największą zmorą każdej kobiety. Fale ultradźwiękowe pobudzają włókna kolagenowe i komórki skóry do regeneracji. Efekty zabiegu są widoczne tuż po jego przeprowadzeniu i są one wyjątkowo spektakularne. Panie natychmiast zauważą, że ich skóra jest promienna i mocno wygładzona. Nie będzie śladu po drobnych zmarszczkach, a co najważniejsze, zniknie także problem poszarzałej i ziemistej cery.

Karboksyloterapia pobudzi zmęczoną twarz i przywróci jej witalność

Ostatnim zabiegiem na zmęczoną skórę twarzy, którym warto się zainteresować jest karboksyloterapia. Pozwala ona nie tylko na to, by dogłębnie odświeżyć naszą skórę, ale także by dotlenić każdą jej komórkę. Zabieg ten polega na doskórnym wprowadzeniu dwutlenku węgla w strategiczne obszary skóry twarzy. Jego działanie polega przede wszystkim na mocnym rozszerzeniu naczynek krwionośnych i na usprawnieniu przepływu krwi. Wobec tego skóra już po pierwszym zabiegu staje się wyraźnie zrewitalizowana i co najważniejsze, wygląda ona na świeżą i o kilka lat młodszą. Zabieg ten związany jest z delikatną iniekcją, jednak panie nie powinny się jej obawiać. Doświadczona kosmetyczka doskonale wie, jak wykonać nakłucie tak, by pacjentka nie odczuwała żadnego dyskomfortu.