Skip to main content

Jak golić się zero waste? Wszystko, co musisz wiedzieć

Panda Wanda

pandawanda.pl

Golenie ciała to ważny element dbania o urodę wielu kobiet. Dla jednych to przyjemny rytuał, dla innych przykry obowiązek, ale łączy nas jedno – poszukiwanie najlepszego i skutecznego sposobu na pozbycie się zbędnego owłosienia. Ważnym aspektem jest często także ekologia oraz fakt, aby ten proces był jak najbardziej zero waste. Jak to zrobić? Jak golić się skutecznie, bezboleśnie, ale również eko? Poznaj nasze sposoby.

Dlaczego warto golić się zero waste?

Ilość odpadów w środowisku każdego dnia drastycznie wzrasta… Z tego powodu warto podejmować bardziej świadome wybory podczas codziennych zakupów. Jednym z nich może być przyjrzenie się swoim metodom depilacji. Wśród najczęściej wybieranych dominuje używanie maszynek jednorazowych lub wosk. Jak możemy się domyśleć, generuje to dużą ilość plastiku, ale pozostaje również kwestia ekonomiczna – taka maszynka starczy nam na maksymalnie kilka użyć, w związku z tym ciągle musimy uzupełniać zapasy i robi się z tego spora suma wydana w miesiącu. Warto więc przestawić się na jeden produkt, który zostanie z nami na dłużej. Produkty ekologiczne to dobry wybór z wielu powodów – są wielorazowe, a więc nie musimy często robić kolejnych zakupów. Atutem jest również trwałość oraz wykonanie z dobrej jakości składników, zarówno dla środowiska jak i naszej skóry. Kiedy zdecydujemy już, że chcemy uczynić golenie bardziej eko, warto wybrać produkt dostosowany do naszych potrzeb.

Wielorazowa maszynka do golenia

Dobrym zakupem, który może posłużyć nam na lata jest wielorazowa maszynka wykonana z bambusa lub metalu. Są to materiały trwalsze od plastiku, dzięki czemu raz zakupiony produkt starczy na długi czas. Musimy jedynie wymieniać co pewien czas ostrza, tak aby maszynka skutecznie spełniała swoją funkcję. Jest to zdecydowanie lepsza alternatywa niż jednorazowe maszynki, ponieważ bardzo szybko zwróci się nam koszt zakupu, mamy produkt dobrej jakości, przyjazny dla środowiska i bez generowania dodatkowego plastiku. Jest to dobra inwestycja, ale również ciekawy pomysł na prezent dla bliskiej osoby, która ma już dość ciągłego kupowania nowych maszynek. Przy goleniu maszynką warto zwrócić uwagę na kilka aspektów – przede wszystkim przygotowanie skóry, odpowiedni kąt i nacisk, golenie we właściwym kierunku oraz odpowiednie dbanie o sprzęt poprzez regularne mycie, osuszenie i postawienie na stojaku.

 

 

Krem do golenia w kostce

Podczas golenia warto zadbać o nawilżenie skóry, w czym pomocne będą kremy do golenia w kostce. Jest to całkowicie ekologiczny i zero waste sposób na pomoc w pozbyciu się owłosienia, ponieważ nie pozostawiają żadnych odpadów, a kostka jest bardzo wydajna i z pewnością zostanie z nami na długi czas. Zazwyczaj zawiera również składniki odżywcze, które dbają o odżywienie i nawilżenie, a także bardziej efektywne golenie.

 

 

Przygotowanie skóry do golenia

Jeżeli chcemy uniknąć podrażnień po goleniu oraz wrastających włosków, niezwykle istotne jest odpowiednie przygotowanie skóry pod ten zabieg. Pomocne będzie wykonanie peelingu, który pozwoli na złuszczenie martwego naskórka, oczyszczenie skóry i wygładzenie. Kolejnym etapem jest odpowiedni podkład pod golenie w postaci pianki lub kremu, dzięki któremu unikniemy zranień. Po goleniu warto nałożyć odżywczy balsam lub olejek ze składnikami nawilżającymi, który odpowiedni ukoi naszą skórę. Dzięki temu cały proces nie będzie bolesny i unikniemy efektów ubocznych.

 

Jeżeli zależy Ci na byciu bardziej eko, ale nie wiesz od czego zacząć, przedstawiamy kilka produktów, które ułatwią ten proces – warto rozważyć również zestaw do golenia zero waste, dzięki niemu będziesz mieć wszystkie niezbędne produkty w jednym miejscu.