Katarzyna Dużyńska
Instruktor henny pudrowej
La Vie Katarzyna Dużyńska
Stargard
Henna pudrowa to naturalny preparat pochodzenia roślinnego. Jest to barwnik pozyskiwany z liści i pędów rośliny zwanej lawsonią bezbronną. Brwi stały się numerem jeden wszystkich salonów, dlatego że potrafią zdziałać cuda na naszej twarzy – stajemy się bardziej pewne siebie, dodają wyrazistości i zmieniają całkowicie naszą buzię na lepszą.
Architektura brwi, która odpowiada za poprawne formowanie, znajdowanie głównych punktów i stworzenie idealnego rysunku wstępnego oraz pełna geometria, która pozwoli nadać odpowiedni kształt przy tym grubość brwi, potrafią zdziałać cuda, lecz pamiętajmy, że niektórych rzeczy nie przeskoczymy i bardziej trzeba się kierować anatomią oraz naturą człowieka. Linijki samoprzylepne do geometrii brwi bardzo ułatwią wyznaczanie linii nitką – teraz nie wyobrażam sobie pracy bez nich. Bardzo ważne jest to, żeby linie w rysunku wstępnym były równe i równoległe, a koniec naszej brwi nie znajdował się niżej niż początek. Jest to bardzo ważne, tylko wtedy uzyskamy wymarzony efekt, który utrzymuje się do 14 dni na skórze i do 6 tygodni na włoskach. Oczywiście wszystko zależy od pielęgnacji pozabiegowej oraz od procesu złuszczania się naskórka. U każdej klientki jest to indywidualny proces.
Kolejną ważną rzeczą jest przygotowanie skóry do zabiegu. Musimy zastosować szampon, peeling oraz odtłuszczacz, abyśmy mieli pewność, że skóra jest dobrze przygotowana. Jeżeli chodzi o sam produkt henny pudrowej ważne jest, aby uzyskać dobrą konsystencję. Idealnie sprawdza się konsystencja sosu sojowego. Musimy zwrócić uwagę na to, żeby skupić się na podstawie brwi – to odgrywa najważniejszą rolę. Ma być ombre i lekko pod skosem.
Jeżeli chodzi o aplikacje henny to warto zacząć od miejsc, które najbardziej chcemy przyciemnić. Z reguły jest to dolna linia brwi oraz łuk brwiowy. Hennę należy wklepywać do skóry, aby przebiła się przez włoski – dzięki temu unikniemy efektu łaciatej krówki. Górny przód brwi możemy delikatnie rozetrzeć szczoteczką do rzęs, dzięki temu uzyskamy efekt ombre . Każdą kolejną warstwę nakładamy, gdy poprzednia jest całkowicie sucha, dlatego że henna farbuje do momentu wyschnięcia. Dzięki systematycznym stosowaniu henny jesteśmy w stanie odbudować i pobudzić porost brwi, dodatkowo henna obtacza włos dookoła nie wnika w głąb oraz nie zmienia naturalnego koloru włosa.
Regulację brwi wykonujemy woskiem lub pęsetą. Jeżeli chodzi o wosk to aplikujemy go z wzrostem włosa, ale wyrywamy pod włos. Regulację pęsetą wykonujemy w kierunku wzrostu włosa.
UWAGA!!! Włosków na brwiach nie przycinamy, dlatego że tracą one swój kształt stożka. Włos na końcu staje się grubszy, sterczy, skręca się oraz nie wczesuje się w pozostałe włoski na brwiach.
Upewnij się, że henna nie wywoła reakcji alergicznej i wykonaj próbę uczuleniową do 48 h przed zabiegiem na skórze.