Skip to main content

Henna Pudrowa – wszystko, co musisz o niej wiedzieć!

Katarzyna Dużyńska

Instruktor henny pudrowej

La Vie Katarzyna Dużyńska

Stargard

Co to właściwie jest i dlaczego jest tak popularna wśród Polek i nie tylko?

Henna pudrowa to naturalny preparat pochodzenia roślinnego. Jest to barwnik pozyskiwany z liści i pędów rośliny zwanej lawsonią bezbronną. Brwi stały się numerem jeden wszystkich salonów, dlatego że potrafią zdziałać cuda na naszej twarzy – stajemy się bardziej pewne siebie, dodają wyrazistości i zmieniają całkowicie naszą buzię na lepszą.

Co dalej?

Architektura brwi, która odpowiada za poprawne formowanie, znajdowanie głównych punktów i stworzenie idealnego rysunku wstępnego oraz pełna geometria, która pozwoli nadać odpowiedni kształt przy tym grubość brwi, potrafią zdziałać cuda, lecz pamiętajmy, że niektórych rzeczy nie przeskoczymy i bardziej trzeba się kierować anatomią oraz naturą człowieka. Linijki samoprzylepne do geometrii brwi bardzo ułatwią wyznaczanie linii nitką – teraz nie wyobrażam sobie pracy bez nich. Bardzo ważne jest to, żeby linie w rysunku wstępnym były równe i równoległe, a koniec naszej brwi nie znajdował się niżej niż początek. Jest to bardzo ważne, tylko wtedy uzyskamy wymarzony efekt, który utrzymuje się do 14 dni na skórze i do 6 tygodni na włoskach. Oczywiście wszystko zależy od pielęgnacji pozabiegowej oraz od procesu złuszczania się naskórka. U każdej klientki jest to indywidualny proces.

Kolejną ważną rzeczą  jest przygotowanie skóry do zabiegu. Musimy zastosować szampon, peeling oraz odtłuszczacz, abyśmy mieli pewność, że skóra jest dobrze przygotowana. Jeżeli chodzi o sam produkt henny pudrowej ważne jest, aby uzyskać dobrą konsystencję. Idealnie sprawdza się konsystencja sosu sojowego. Musimy zwrócić uwagę na to, żeby skupić się na podstawie brwi – to odgrywa najważniejszą rolę. Ma być ombre i lekko pod skosem.

henna pudrowa, rysunek brwi, barwienie brwi, zabieg na brwi

henna pudrowa, rysunek brwi, barwienie brwi, zabieg na brwi

Aplikacja henny

Jeżeli chodzi o aplikacje henny to warto zacząć od miejsc, które najbardziej chcemy przyciemnić. Z reguły jest to dolna linia brwi oraz łuk brwiowy. Hennę należy wklepywać do skóry, aby przebiła się przez włoski – dzięki temu unikniemy efektu łaciatej krówki. Górny przód brwi możemy delikatnie rozetrzeć szczoteczką do rzęs, dzięki temu uzyskamy efekt ombre . Każdą kolejną warstwę nakładamy, gdy poprzednia jest całkowicie sucha, dlatego że henna farbuje do momentu wyschnięcia. Dzięki systematycznym stosowaniu henny jesteśmy w stanie odbudować i pobudzić porost brwi, dodatkowo henna obtacza włos dookoła nie wnika w głąb oraz nie zmienia naturalnego koloru włosa.

henna pudrowa, rysunek brwi, barwienie brwi, zabieg na brwi

henna pudrowa, rysunek brwi, barwienie brwi, zabieg na brwi

Regulację brwi wykonujemy woskiem lub pęsetą. Jeżeli chodzi o wosk to aplikujemy go z wzrostem włosa, ale wyrywamy pod włos. Regulację pęsetą wykonujemy w kierunku wzrostu włosa.

UWAGA!!! Włosków na brwiach nie przycinamy, dlatego że tracą one swój kształt stożka. Włos na końcu staje się grubszy, sterczy, skręca się oraz nie wczesuje się w pozostałe włoski na brwiach.

Upewnij się, że henna nie wywoła reakcji alergicznej i wykonaj próbę uczuleniową do 48 h przed zabiegiem na skórze.

 

 

źródło:    Akademia Paznokcia nr 78