Skip to main content

Depilacja laserowa w pigułce

Joanna Flejszman

Piękna i gładka skóra to marzenie wielu kobiet, ale nie tylko – coraz częściej decydują się nią również mężczyźni. Z tym wiąże się nasza pewność siebie i dobre samopoczucie. Zabieg depilacji laserowej staje się coraz bardziej popularny, gdyż coraz to nowszy sprzęt sprawia, że permanentne usuwanie owłosienia jest jeszcze szybsze i przynosi zdumiewające efekty. Jak należy przygotować się do zabiegu i jaki jest jego koszt, dowiecie się z poniższego materiału.

Jak każdy zabieg kosmetyczny depilacja laserowa ma swoje przeciwwskazania, są nimi:

  •  ciąża i karmienie piersią,
  •  choroby nowotworowe,
  •  opryszczka,
  •  infekcje i zakażenia wirusowe oraz bakteryjne,
  •  przyjmowanie antybiotyków i innych leków, które należy skonsultować z lekarzem przed rozpoczęciem depilacji,
  •  zażywanie ziół fotouczulających, takich jak bratek, dziurawiec, nagietek, skrzyp, beta karoten,
  •  łuszczyca, bielactwo,
  • opalenizna,
  • atopowe zapalenie skóry,
  • padaczka,
  • włosy rude, bardzo jasne lub siwe, skuteczność zabiegów nie jest tak wysoka jak w przypadku włosów ciemnych.

Kiedy już zdecydujemy się na depilację laserową, zastanawiamy się, jak to dokładnie wygląda. Na początku przeprowadzany jest z nami wywiad, który zweryfikuje, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do zabiegów, jaka jest kondycja naszej skóry i jaki rodzaj włosa posiadamy. Czasami, przy niskim progu bólu, można skorzystać ze znieczulenia w kremie. Podczas zabiegu zakładamy jednorazową bieliznę oraz specjalne okulary, chroniące nasze oczy przed wiązką lasera. Specjalista ustawia moc lasera, następnie przykłada głowicę w odpowiednie miejsce. Robi to seriami, które przypominają szybkie strzały. Depilacja w zależności od rodzaju może potrwać od 5 do 25 minut. Aby całkowicie pozbyć się włosków, należy wykonać minimum 4 zabiegi, optymalnie będzie to 6 sesji. Zdarza się, że ta ilość jest wydłużona, w dużej mierze zależy to od tego, czy dana osoba nie zmaga się ze zmianami hormonalnymi, chorobami tarczycy, zaburzeniami poziomu testosteronu czy choćby zespołu policystycznych jajników.

Kiedy już mamy za sobą pierwszy zabieg, należy oczywiście odpowiednio zadbać o depilowaną skórę. Przede wszystkim, powinniśmy unikać gorących kąpieli oraz korzystania z basenu lub sauny. Nie możemy również używać preparatów, zawierających alkohol oraz spirytus. Skóra po zabiegu może być podrażniona nawet przez kilka dni, dlatego nie stosuje się również peelingów i innych kosmetyków, złuszczających naskórek. Kategorycznym zakazem jest także opalanie, jak i stosowanie samoopalaczy. Aby załagodzić całkowicie normalne, aczkolwiek, podrażnione miejsca możemy stosować kremy, mające właściwości kojące i chłodzące.

Jaki jest koszt depilacji laserowej?

Sprawdziliśmy dla Was jak cenowo wygląda depilacja poszczególnych partii ciała. Jest to na pewno uwarunkowane kilkoma czynnikami. Głównym jest bez wątpienia depilowane miejsce. Im większa powierzchnia tym zabieg droższy. Cena będzie inna w każdym mieście i zależy również od sprzętu jakim dysponuje dany salon.

  • depilacja całkowita bikini – 200-400 zł
  • depilacja nóg – 400-600 zł
  • depilacja pach – 150-200 zł
  • depilacja wąsika – 100-150 zł
  • depilacja rąk – 150-180 zł

Podsumowując, zanim rozpoczniemy swoją przygodę z depilacją laserową, pamiętajmy iż trzeba się odpowiednio przygotować. Najlepiej na początku umówić się na konsultację w salonie, gdzie wykonamy zabiegi. Wówczas będziemy mogli omówić wszystkie szczegóły, w tym wykluczyć ewentualnie przeciwwskazania. Ceny są bardzo zróżnicowane i czasami zbyt wysokie, jednak warto rozpocząć poszukiwania odpowiedniego miejsca, obecnie wiele salonów proponuje korzystne rabaty, promocje, głównie atrakcyjnie cenowo pakiety. Coraz więcej kobiet, jak również mężczyzn nie chce tracić czasu na depilację woskiem – co wiąże się niewątpliwie z bólem, czy usuwaniem owłosienia zwykłą golarką. Gabinety kosmetyczne posiadają nowoczesną technologię, która pozwoli nam cieszyć się gładką skórą na długie lata!