Skip to main content

Krucha płytka paznokciowa w salonie stylizacji

Barbara Wojciechowska

Stylistka paznokci

Kruche paznokcie możemy, a nawet powinniśmy odpowiednio stylizować, aby wzmocnić płytkę i zabezpieczyć łożysko paznokcia, które znajduje się pod nią.

Jednym ze sposobów stylizacji kruchej płytki jest manicure japoński. To bardzo estetyczna, ale całkowicie naturalna stylizacja biorąc pod uwagę wygląd i składniki oraz sposób wykonania. Manicure japoński polega na wcieraniu dwóch past bogatych w keratynę, pyłek pszczeli, A, H, E, B5 oraz krzemionkę z Morza Japońskiego. Po aplikacji obu past, paznokcie stają się wygładzone, wyglądają zdrowo oraz pięknie błyszczą jak różowa perła. Jest to stylizacja dla Pań, które lubią naturalny wygląd swoich paznokci. Musimy jednak pamiętać, aby nie wykonywać manicure japońskiego bezpośrednio po ściąganiu żelu czy hybrydy oraz na bardzo cienkiej płytce, aby jej nie przegrzać i nie uszkodzić łożyska. Manicure japoński najlepiej wykonywać w serii 3-6 zabiegów co 2 tygodnie. Płytki nie malujemy już żadnymi lakierami, ponieważ nie będą one się trzymać błyszczącej powierzchni.

Kolejną pomocą w stylizacji paznokci kruchych jest system IBX. Jest to dwuczęściowy produkt, który penetrując płytkę od środka, tworzy wzmacniającą powłokę ochronną paznokci. System IBX stosuje się do naprawy uszkodzeń płytki, bruzd, pęknięć, rozdwajających się paznokci. Spaja uszkodzone obszary, po kilku zabiegach wypełnia bruzdy, a paznokcie stają się gładkie i lśniące. Innowacyjność systemu polega na tym, że może być stosowany w celu wzmocnienia naturalnych paznokci, ale również można go stosować pod stylizację żelową i hybrydową. Zabiegi wykonujemy nie częściej niż co 2-3 tygodnie, widząc poprawę zmniejszamy częstotliwość.

Fot. Karolina Bugajska

Kolejnym świetnym produktem do stylizacji kruchych paznokci są hybrydowe bazy witaminowe. Zastosowanie bazy witaminowej pozwala nam uzyskać wymarzony manicure dla naszej klientki. Baza witaminowa tworzy ochronną warstwę, która wzmacnia, zapobiega rozdwajaniu i łamliwości paznokci, a także zwiększa odporność na uszkodzenia mechaniczne. Produkt może być stosowany samodzielnie – bez topu, ponieważ po zmyciu warstwy dyspersji błyszczy, a także wraz z kolorem i topem jak klasyczna baza hybrydowa. Bazy witaminowe w swoim składzie zawierają keratynę, witaminę B5, biotynę, witaminę E, włókna nylonowe, które wypełniają płytkę paznokcia. Taką bazą możemy nadbudować krzywą C, a także przedłużyć paznokieć, ale nie więcej niż 3 mm, jeżeli chcemy żeby stylizacja była trwała.

Musimy pamiętać, że w przypadku stylizowania kruchych paznokci żelem, nie możemy obciążać ich nadmierną długością produktu. W tym przypadku bardzo ważna jest prawidłowa technika przedłużenia, aby paznokcie były mocne i trwałe.

źródło:    Paznokcie nr 102