Skip to main content

Jak wzmocnić naturalną płytkę paznokcia?

www.yokaba.pl

YokabaNails
Instagram icon yokabanails

Zastanawiasz się, jaki zabieg zastosować w przypadku osłabionych i łamliwych paznokci? Czy na rynku dostępne są produkty naprawcze, które skutecznie wzmocnią płytkę paznokcia? Nasza redakcja podpowiada. Dostępny jest 3-stopniowy zabieg opracowany przez polską markę Yokaba. Kuracja nazywa się Bye Bye Repair System i powstała z myślą o stylistkach i stylistach paznokci.  Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się dlaczego warto wprowadzić zabieg u siebie w salonie kosmetycznym.

Sposób na miękkie i łamliwe paznokcie

Twoje Klientki chciałyby regularnie stosować manicure hybrydowy, ale widzisz, że ich płytka wyraźnie potrzebuje regeneracji i wzmocnienia. Co zaproponować w takiej sytuacji? Zabieg z użyciem profesjonalnych produktów o odpowiednim składzie. Krzemionka to wartościowa substancja mineralna znana ze swoich dobroczynnych właściwości na kondycję skóry czy włosów, ale także paznokci. Zmniejsza ich łamliwość oraz kruchość. Ogólnie rola krzemu w organizmie człowieka jest bardzo ważna, buduje tkankę łączną, ściany naczyń krwionośnych, ścięgna, skórę, cały układ kostno-stawowy. Chroni także organizm przed wczesnym starzeniem się. Nic więc dziwnego, że określany jest mianem pierwiastka życia.

Produkty, które posiadają w swoim składzie krzemionkę zmniejszają ich miękkości oraz kruchość, działają budująco na paznokcie. Preparat BYE 1 zawarty w całym systemie BYE BYE Repair System marki Yokaba zawiera wspomnianą krzemionkę, tak bardzo kluczową dla prawidłowej kondycji paznokci. Aplikując BYE 1 intensywnie odżywisz grzbietową warstwę płytki paznokcia, wygładzisz ją, ale także zapobiegniesz rozdwajaniu. Również ciekawym składnikiem jest SENKYUNOLID obecny w ekstrakcie z selera. Naturalne składniki głęboko wnikają w strukturę płytki, dzięki czemu paznokcie rosną mocniejsze. Co ważne, odżywiają macierz paznokcia, unerwioną część ukrytą pod wałem paznokciowym, czyli miejsce, z którego wyrasta paznokieć.

Podejmując kolejny krok, czyli aplikując preparat BYE 2 stworzysz tzw. barierę ochronną przed utratą wody oraz składników aktywnych zaaplikowanych w produkcie Bye 1. Jest to bardzo ważny produkt wspierający działanie BYE 1. Na końcu zabiegu, dla pięknego wykończenia i nadania połysku zaaplikuj odżywkę Orgin Conditioner. Wszystkie produkty znajdziesz w gotowym zestawie BYE BYE Repair System. Wzmocnisz paznokcie swojej klientki już od pierwszego zabiegu. Zalecana jest regularność w stosowaniu. Już po 4 tygodniach (stosowania 1 raz w tyg.) zauważa się przyrost grubości płytki odrastającego paznokcia.

Zabieg wzmacniający płytkę paznokcia w salonie kosmetycznym

Manicure hybrydowy to najczęściej wybierany sposób stylizacji paznokci. Służy przez długi okres czasu, aż do momentu wyraźnych odrostów. Jest uwielbiany na tyle, że po zdjęciu hybrydy na jednej wizycie wykonywany jest kolejny. Klientki przyzwyczajone do pięknego manicure hybrydowego nie koniecznie chciałyby z niego rezygnować, nawet w momencie osłabionym paznokci. Rekomendacja tzw. ‘odpoczynku od hybrydy’, bez podjęcia żadnych kroków i zabiegów naprawczych nie poprawi kondycji płytki. Dlatego w takiej sytuacji warto zastosować kurację, która będzie zarówno skuteczna, jak i w szybki sposób pozwoli powrócić klientce do wykonania manicure hybrydowego.

Stylistki najczęściej spotykają się z manicure japońskim celem wzmocnienia płytki. W tym przypadku jednak często należy odczekać, aż pół roku do zrostu płytki paznokciowej. Jest to długi okres czasu zanim wykonasz u klientki manicure hybrydowy. Oczywiście czas regeneracji zależy także od samej kondycji paznokci w momencie startu kuracji. Natomiast, jako alternatywę zespół polskich specjalistów opracował formułę, która pozwala na wykonanie manicure w krótszym czasie.

  • Bye Bye Repair System to specjalnie opracowany 3-stopniowy zabieg. Zdecydowaliśmy się na jego wdrożenie, ponieważ brakowało takiego typu produktu na rynku, który byłby zgodny z oczekiwaniami stylistów, z którymi współpracujemy na co dzień. Styliści poszukują skutecznych i bezpiecznych rozwiązań. Oprócz tego, jako technolog opracowując nową formułę biorę pod uwagę także filozofię marki oraz spójność z całym asortymentem Yokaba. Nasze produkty są odpowiednie dla osób, które kierują się w życiu zasadą weganizmu oraz zwracają uwagę na produkcję produktów minimalizujących zanieczyszczenie naszej zielonej planety, przez mniejsze zużycie plastiku czy sposób pakowania – komentuje Katarzyna Stułka, główny technolog Yokaba.

Rozwój salonu kosmetycznego

Prowadzenie salonu kosmetycznego wymaga nie tylko znajomości branży pod kątem trendów, ale także wyczucia, co warto wprowadzić nowego, tak aby poczynić kolejny krok w rozwoju salonu. Poszerzanie oferty jest naturalną koleją rzeczy, zwłaszcza wraz z upływem miesięcy czy lat prowadzenia salonu kosmetycznego. Z pewnością nieraz kierujesz się zarówno ceną rynkową, ale także swoją intuicją, czym zaskarbić serca swoich klientek. Biznes nie lubi stagnacji, dlatego bardzo dobrze, że myślisz o poszerzaniu oferty. Zmieniasz swój styl prowadzenia salonu, udoskonalasz go, dbasz, aby klientki czuły się w nim jak u siebie. Wkładasz dużo pasji w to co robisz, dlatego produkty, które wybierasz również powinny pochodzić od tych, którzy znają rynek od podszewki i testują dla Ciebie nowości i opracowują autorskie formuły.