Skip to main content

Formy Dual, czyli górne formy

Agnieszka Kuczek

Instruktor paznokci

Zwycięzca mistrzostw Nail On Global 2021

Tarnów/Żabno, woj. małopolskie

Agnieszka Kuczek
Instagram icon nails_aga_k

Czym są Formy Dual?
Formy Dual – zwane inaczej górnymi formami – to nowoczesna metoda przedłużania paznokci. Pozwolą ci na szybkie wykonanie przedłużenia akrylożelem lub żelem z utrzymaniem pięknego tunelu i idealnego apeksu.

Rodzaje Form Dual
Na rynku mamy wiele rodzajów Form Dual. Występują w różnych odmianach – classic, coffin, z mniejszym oraz większym apeksem, do migdałów czy kwadratów.

Jak dobrać formę?
Trudność tej metody polega na dobraniu odpowiedniej wielkości formy do naturalnej płytki paznokcia, tak by nie była za mała, za ciasna, a równocześnie nie za szeroka.

Formę dobieramy minimalnie większą od szerokości naturalnej płytki paznokcia.

 

Jak użyć Formy Dual?

Gdy mamy już odpowiednio dobrane formy sposób ich użycia jest banalnie prosty.

1. Na wewnętrzną część formy nakładamy akrylożel lub żel. W przypadku żelu polecam żel o gęstej konsystencji najlepiej typu cover – ułożony na formie nie będzie spływał. Produkt nakładamy dokładnie od boku do boku oraz na określonej długości, zależnej od upodobań. Na Formach Dual można wykonać krótkie eleganckie przedłużenie, jak i długie, efektowne paznokcie.

2. Po właściwej aplikacji produktu przykładamy formę do paznokcia, lekko ją dociskając. Przykładamy z minimalnym odstępem od skórek – tak by przy dociśnięciu produkt ich nie zalał.

3. Dobrze ułożoną i lekko dociśniętą formę z akrylożelem lub żelem wkładamy do lampy na określony czas – w zależności od produktu, którym został wykonany paznokieć.

Po wyciągnięciu z lampy lekko ściskamy formę i ściągamy. Pozostaje opiłować paznokieć przy linii skórek oraz lekko poprawić kształt. Pamiętajmy, że tymi formami można również wykonać uzupełnienie paznokci.

Mam nadzieję, iż praca formami Dual przypadnie wam do gustu oraz skróci czas pracy!