Skip to main content

Comic nails – hot trend alert!

Anna Świątkowska

www.tekstualni.pl

 

 

Paznokcie:

Anna Strykowska
Nail Artist EF AP
anka_maluje

Comic nails to zdobienie paznokci, które obecnie jest bardzo w trendzie. Stylizacja wygląda jak wykonana w photoshopie. Jednak warto wspomnieć, że najgorętszy hit tego sezonu nie jest niczym nowym – fakt, ewoluował, ale w przeszłości również skradł niejedno serce.

Jak wykonać comic nails?

Jeśli to wyjątkowe zdobienie krzyczy do Ciebie: „Następnym razem chcę właśnie takie paznokcie!” – nic nie stoi na przeszkodzie.

Warto wspomnieć, że to zdobienie możesz wykonać zarówno w salonie stylizacji paznokci, gdzie specjalista zrobi to w sposób bezpieczny i sterylny za pomocą profesjonalnych produktów, jak i w domowym zaciszu – za pomocą lakierów tradycyjnych.

Zanim rozpoczniesz malowanie przygotuj paznokcie – pozbądź się skórek oraz nadaj paznokciom odpowiedni kształt. Potrzebne będą trzy kolory: biały, czarny i dowolny, który będzie stanowił bazę naszej stylizacji.

Wybranym odcieniem lakieru pokryj całe paznokcie. Gdy już dokładnie wyschną, sięgnij po cienki, precyzyjny pędzel. Za jego pomocą, przy użyciu czarnego lakieru, stworzysz obramowanie zdobienia. Zachowaj największą staranność, ponieważ przy tym kroku nie ukryjesz żadnego błędu! Linia ma być cienka i prosta. Jeżeli nie wyszło idealnie – nie zrażaj się, praktyka czyni mistrza. Następnie sięgnij po biały lakier i namaluj za jego pomocą jedną, biegnącą wzdłuż paznokcia cienką kreskę. Na koniec pokryj całą stylizację topem z drobinkami.

W przypadku wybierania topu warto pamiętać, że w salonie stylizacji paznokci będziemy mieli więcej możliwości – np. top matowy. Sama zdecyduj, jak i gdzie chcesz wykonać swoje comic nails i uczyń je wyjątkowym elementem Twojego looku!

Po więcej inspiracji comic nails koniecznie zajrzyj na naszego Facebooka oraz Instagrama. Jeśli masz ochotę – oznacz nas na swojej stylizacji!