Skip to main content

Technika żelowa bez użycia pilnika – co to takiego?

Monika Szurmiej Tutaj

Od 20 lat dyplomowana stylistka paznokci.
Od 8 lat dyplomowany szkoleniowiec stylizacji paznokci.
Ponad 160 nagród w polskich i światowych mistrzostwach.
Juror polskich i ogólnoświatowych mistrzostw.

To nic innego jak dobór odpowiedniej techniki i produktu.

Będąc w zawodzie 18 lat, jako profesjonalna stylistka paznokci miałam okazje poznać starsze techniki i produkty do stylizacji paznokci. Po latach doświadczeń oraz różnych szkoleń z instruktorami z całego świata jestem w stanie dobrać technikę do każdej klientki, bądź najwygodniejszą do pracy. Dobieram ją również w zależności od pory roku, a mianowicie do temperatury otoczenia. Żele pod wpływem wyższej temperatury stają się rzadsze, natomiast akryl szybciej polimeryzuje. Im niższa temperatura otoczenia, tym żele stają się gęściejsze, natomiast akryl wolniej zastyga.

Technika „bez użycia pilnika” nie jest przeznaczona dla początkujących stylistów paznokci, ponieważ w tym przypadku używa się rzadszych produktów „żelowych”. Osobom stawiającym pierwsze kroki w zawodzie lepiej pracuje się na gęstszych żelach lub nawet na „galaretkach czy budyniach”.

Dla kogo jest odpowiednia żelowa technika bez użycia pilnika?

Dla osób, które nauczyły się pracy z żelami i nabrały minimum wprawy. Warto również pójść na szkolenie, na którym instruktor zapozna nas z techniką. Pokaże krok po kroku jak i dlaczego pracujemy w taki sposób, by paznokcie nie wymagały opracowania masy żelowej po utwardzeniu.

Czy od razu nauczę się pracować idealnie?

Oczywiście jak każda nowo poznana technika i ta wymaga ćwiczeń i praktyki. Jednak zadziwiający efekt jest widoczny od razu. Nawet jeżeli paznokcie jeszcze nie są od razu idealne, już przy pierwszych poprawkach wykonujesz tylko ok. 10-20% wyrównania używając pilnika, co znacznie skraca czas wykonania stylizacji. Ćwicząc i nabierając wprawy jesteśmy w stanie wyeliminować opiłowanie utwardzonej masy do 2-5% lub nawet 0%.

Czy ta technika skraca czas pracy?

Oczywiście tak! Sama sprawdź i zapisz sobie ile Ci zajmuje opracowanie masy żelowej u klientki, do tego pomnóż ilość klientek na dzień, tydzień i miesiąc … ile czasu zaoszczędzisz? Wynik będzie zdumiewający.

Czy potrzebuje dużo innych produktów?

Nie, tak naprawdę jedynie żel budujący. Pozostałe produkty powinny się sprawdzić.

Czy warto znać tego typu technikę (czy poleciłabym)?

Oczywiście, ułatwia pracę stylisty paznokci i skraca pobyt klientki w salonie, co za tym idzie:

– spędzamy w pracy mniej czasu lub przyjmujemy w tym samym czasie o kilka klientek więcej w miesiącu, czyli zarabiamy więcej;
– zużywamy mniej produktu, ponieważ mniej żelu idzie z pyłem do pochłaniacza;
– główną zaletą jest to, że jesteśmy mniej zmęczone, ponieważ tracimy mniej energii na opracowanie stylizacji.

źródło:    Paznokcie nr 103