Skip to main content

Stemple w artystycznej oprawie

Urszula Paśnikowska

Szkoleniowiec marki Makear
Właścicielka salonu stylizacji paznokci oraz
Centrum szkoleniowego w Białymstoku

Matka Polka Hybrydowa
Instagram icon matkapolkahybrydowaa

Nail art już od dawna jest sposobem na zindywidualizowane upiększenie dłoni. Powierzchnia paznokcia stała się tłem małych dzieł sztuki, a klientki szukają miejsc, gdzie w piękny, ale też szybki sposób ktoś stworzy na ich dłoniach detal, który tak samo będzie dekoracją, co oznaką pewnego rodzaju luksusu.

Stylistki paznokci, szukając nowych trendów i sposobów na zdobienia, nieraz zaskakują kreatywnością i estetyką. Im precyzyjniejsze zdobienie, tym większy zachwyt. Znane jest od dawna, że to precyzja i dokładność zdobywają największe uznanie zarówno wśród klientek, jak również konkurencji.

Zdobienia ręcznie malowane zawsze wymagały więcej czasu, a przede wszystkim wiedzy i umiejętności. Jednak szkoda z nich rezygnować, bo dają szansę na oryginalną, jedyną w swoim rodzaju stylizację, skrojoną na miarę klientki. Ale gdyby część zdobienia wykonać w kilka sekund, a tylko uzupełnić ją ręcznym zdobieniem?

W poszukiwaniu sposobu na przyspieszenie czasu pracy znalazłam w swoim gabinecie miejsce dla stempli. Sam stamping odbierał mi możliwość tworzenia i oryginalności, dlatego szukałam alternatyw, które pomimo powtarzalności wzorów dałyby mi szansę na artystyczne szaleństwo i sprawiły radość tworzenia. Połączenie stempli z akwarelką to było wielkie odkrycie!

Stempel stanowi punkt wyjścia, który inspiruje za każdym razem inaczej i pobudza moją wyobraźnię. Pomimo identycznego wzoru, osiągamy zupełnie inny efekt na paznokciach różnych klientek. Stempel zagospodarowuje znaczą część powierzchni na której tworzę, ale dopiero w połączeniu z malowankami farbką tworzy kompletne dzieło, którym chcę się chwalić. Nie odbiera mi radości tworzenia, ale bardzo skraca czas mojej pracy.

Zobacz jak powstają takie zdobienia.

1. Malujemy paznokcie pastelowym lakierem hybrydowym i przyklejamy płatki złota na warstwę dyspersyjną.

2. Odbijamy stempel z wybranym linearnym zdobieniem i pokrywamy całość matowym topem.

3. Tworzymy kolorowe elementy akwarelowe.

4. Dodajemy kolejne akwarelowe kompozycje.

5. Uzupełniamy zdobienie i na koniec pokrywamy matowym lub błyszczącym topem.

źródło:    Paznokcie nr 102