Skip to main content

Przygotowanie pędzla do pracy stylisty paznokci

kobieta trzyma pędzelek na pojemnikiem z żelem lub akrylem

Katarzyna Leks

Instruktor Spn Nails, Gdańsk
Właścicielka Studio Wersal
Wielokrotna mistrzyni
pink & white

Studio Wersal
Instagram icon katarzyna_leks_instruktor

Praca akrylem, żelem, tworzenie kwiatów akrylowych, technika akwarelowa, nail art paint gelami. Nieważne jaką techniką pracujesz, jakich produktów używasz, zawsze sięgasz po pędzel. Czy wiesz, że odpowiednie przygotowanie nowego pędzla znacznie wydłuży jego trwałość i pozwoli na wielomiesięczną, a nawet wieloletnią pracę?

Każdy nowy pędzel ma włosie sklejone substancją utwardzającą, dzięki temu włosie pędzla nie odkształca się podczas transportu i ładnie się układa nawet na „sucho”. Przed pierwszym użyciem pędzla musimy dokładnie ją wykruszyć i wyczesać z włosia. Gdy włosie jest w 100% oczyszczone zanurzamy pędzel w przezroczystym żelu lub topie i wgniatamy go we włosie. Ten zabieg pozwoli na wypchniecie wszystkich bąbelków powietrza, które znajdują się pomiędzy włoskami. W przypadku pędzli akrylowych po oczyszczeniu włosia zanurzamy je w liquidzie, pozwalając, aby monomer wypłukał wszelkie bąbelki powietrza z pomiędzy włosia.

Pędzelek do żelu leży na pojemniku z żelem, obok widać rolkę z szablonami do paznokciPAMIĘTAJ! Niedostateczne oczyszczenie włosia spowoduje, że wyżej wymieniona substancja utwardzająca rozpuści się pod wpływem działania żelu lub liquidu i zniszczy włosie.

Jeżeli poświęcisz swoim pędzlom kilka minut na przygotowanie i pielęgnację, z pewnością odwdzięczą Ci się pięknym wyglądem i sprężystym włosiem przez długi czas.