Skip to main content

Przedłużanie płytki paznokcia hybrydą

Paznokcie przedłużone hybrydą z frenchem w kolorze żółtym.

Katarzyna Wolny

Wielokrotna Mistrzyni Polski i Europy w stylizacji paznokci
Zdobywczyni pierwszych miejsc w USA, Hiszpanii, Bułgarii i Ukrainie
V-ce Mistrzyni Świata
Złoty instruktor na arenie międzynarodowej
Sędzia mistrzostw w Polsce i Europie
Kreatorka kształtów awangardowych i sesji beauty
Właścicielka 2 salonów i Akademii Stylizacji Paznokci

Katarzyna Wolny
Instagram icon wolny_katarzyna

Manicure hybrydowy jest obecnie na świecie najpopularniejszą metodą stylizacji paznokci faworyzowaną nie tylko przez klientki, ale również przez osoby zajmujące się paznokciami. Charakteryzuje się bowiem bardzo dobrą trwałością i milionem odcieni barw, a przy tym skraca czas usługi w gabinecie do minimum. Paznokcie są cienkie i mają naturalny wygląd, co nie umknęło uwadze celebrytek i zachwyciło klientki. Połysk i wyrównana płytka to efekty, których nie uzyskamy w standardowym manicure przy użyciu klasycznego lakieru do paznokci. Dzięki nowoczesnej technologii produkty hybrydowe służą nie tylko do położenia koloru na paznokciach, ale również do modelowania płytki, czy też do przedłużenia złamanych paznokci. Doskonale sprawdzają się do tego bazy budujące, które spotkać możemy na rynku zarówno przezroczyste tzw. „clear”, jak coverowe np. pink.

Zdarza się, że nasze klientki salonowe spotykają się z sytuacjami awaryjnymi i na skutek złamania przychodzą z jednym lub dwoma krótszymi paznokciami. Naszym zadaniem jest doprowadzić je do jednolitego, zadbanego i doskonałego wyglądu. Dzięki technice przedłużania paznokci na szablonie świetnie poradzimy sobie z tym problemem.

Swoją pracę rozpoczynamy oczywiście od przygotowania naturalnego paznokcia poprzez zmatowienie i skrócenie go na tyle, aby móc z łatwością podłożyć formę. (zdj. 1)

Przygotowana płytka paznokcia z podłożonym szablonem
zdj. 1
Dopasowywanie szablonu na przygotowanym paznokciu do stylizacj.
zdj. 2

Szablon należy dopasować do linii uśmiechu naturalnego paznokcia. W miejscach, gdzie łączy się z paznokciem nacinamy go pod kątem 45 stopni C na długości ok. 5mm, a następnie sklejamy mocniej pod palcem. Dzięki temu modelowany paznokieć uzyska tunel, zakrzywienie, które zwiększy trwałość i wytrzymałość stylizacji. Tworząc kształt owalny lub migdałowo-owalny pamiętajmy o sklejeniu czubka formy. Jeśli zamierzamy stworzyć krótki paznokieć, należy skrócić szablon o 2 kratki od zmierzonej długości, a następnie ponownie skleić czubek szablonu. Pozwoli to uzyskać smuklejszy i znacznie węższy kształt. (zdj. 2)

Materiał w pierwszej kolejności umieszczamy na szablonie, a następnie dopychamy do wolnego brzegu zarysowując owal. Utwardzamy w lampie 30-60 sekund – długość czasu utwardzania zależy od lampy, a także produktu, którym pracujemy. (zdj. 3)

Przedłużanie hybrydą na szablonie.
zdj. 3
Przedłużanie hybrydą na szablonie.
zdj. 4

Kolejną warstwę bazy nakładamy dokładnie przy skórkach i przeciągamy po całym szkielecie, który został stworzony wcześniej, utwardzamy 30 sekund. (zdj. 4)

Teraz czas na zbudowanie paznokcia poprzez dołożenie materiału w miejscach powstałych nierówności a także nadanie mu opływowego kształtu. (zdj. 5)

Paznokieć przedłużony hybrydą po ściągnięciu szablonu.
zdj. 5
Paznokieć opiłowany po przedłużeniu hybrydą.
zdj. 6

W podobny sposób również opiłowujemy utwardzony materiał. Należy zwrócić uwagę na okolicę skórek, aby nie była widoczna różnica pomiędzy bazą a naturalnym paznokciem. Czas na polerkę. Świetnie sprawdzi się
tutaj bloczek lub inny polerujący materiał. (zdj. 6)Paznokieć przedłużony hybrydą pokryty żółtym kolorem.

Zachęcam do polerowania paznokci po opiłowaniu pilniczkiem, ponieważ znacznie ułatwia to aplikację koloru. Nie zapominajmy również odepchnąć skórki kopytkiem przed nałożeniem drugiej warstwy. Skórki są elastyczne i szybko wracają do poprzedniej pozycji, dlatego jeśli chcemy uzyskać tzw. „kolor pod skórki” ponownie przesuńmy je kopytkiem a następnie zaaplikujmy kolejną warstwę koloru. Piękną linię światła nada ostateczny produkt, czyli top.

Dobrze przygotowana stylizacja i odpowiedni czas utwardzania powinny sprawić, że klientka będzie się cieszyć minimum 3 tygodniową trwałością, a dzięki przedłużeniu 1 paznokcia nie musi rezygnować z naturalnej długości, co zdecydowanie poprawi jej humor.

Należy pamiętać jednak, że bazy hybrydowe są znacznie droższe od produktów żelowych i chociaż śmiało nadają się do przedłużania paznokci, to koszt zużycia materiału jest wyższy, dlatego dokonując przedłużenia na obydwu dłoniach korzystniej będzie użyć żeli.

źródło:    Paznokcie nr 97