Skip to main content

Pedicure hybrydowy na stopach – to musisz o nim wiedzieć

O manicure hybrydowym słyszał już chyba każdy. Jednak nie każdy wie, że ten rodzaj zdobienia paznokci jest idealny także w przypadku stóp. Tym bardziej, że paznokcie hybrydowe pedicure są zazwyczaj trwalsze od tego samego typu stylizacji nanoszonej na dłonie. Dzieje się tak przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze: paznokcie na stopach rosną wolniej niż te znajdujące się u rąk. Po drugie: dłońmi wykonujemy na co dzień bardzo wiele różnych czynności, przez co manicure jest dużo bardziej narażony na uszkodzenia mechaniczne niż pedicure.

Pedicure hybrydowy na czym polega

Jeśli już od dawna zastanawiasz się nad tym, pedicure hybrydowy czy warto, mamy dla Ciebie zdecydowaną odpowiedź: tak, warto. Dzięki niemu bowiem nie tylko paznokcie, ale i całe stopy prezentują się wyjątkowo.

Bo trzeba podkreślić, że hybrydowe pedicure to nie tylko ozdobne malowanie paznokci wykorzystujące lakiery hybrydowe. Jego częścią jest bowiem także tradycyjny pedicure kosmetyczny polegający na oczyszczeniu paznokci i skóry stóp oraz profesjonalnej ich pielęgnacji. Dopiero po ich wykonaniu można wziąć w dłonie lakiery i inne niezbędne preparaty potrzebne do stworzenia stylizacji hybrydowej.

Jak zrobić pedicure hybrydowy

By wykonać omawiany zabieg kosmetyczny będzie Ci potrzebnych kilka produktów składających się na kompletny zestaw do pedicure hybrydowego. Co wejdzie w jego skład? Zacznijmy od podstaw czyli od miski z ciepłą wodą, w której rozpuścimy oczyszczającą sól do stóp. Moczenie w wnij nóg przez kilka minut doskonale przygotuje skórę do dalszych czynności.

Kolejne potrzebne przedmioty będą wykorzystywane podczas opracowywania podeszw stóp. By pedicure hybrydowy na lato wyglądał świetnie, najlepiej wykorzystać tu frezarki z odpowiednimi frezami. Po zakończeniu pracy nimi warto zainwestować w wykonanie profesjonalnego peelingu stóp po którym dokładnie osuszymy skórę ręcznikiem.

Na to, ile trwa pedicure hybrydowy, wpływ mają także czynności przeprowadzane podczas opracowywania skórek i paznokci. Chodzi tu zwłaszcza o odsunięcie i wycięcie skórek oraz nadanie kształtu paznokciom i zmatowienie płytki. Ten etap skończony? Teraz aplikujemy odtłuszczający primer i czekamy kilkadziesiąt sekund na to, aż on odparuje.

Do kroku kolejnego będzie nam potrzebna baza do pedicure oraz lampa do pedicure hybrydowego która bazę utwardzi. Utwardzenia będzie wymagał również lakier i top, które będą nakładane w następnej kolejności. Oczywiście każdą z tych warstw utwardzamy oddzielnie.

Na koniec ważne pytanie: co ile robić pedicure hybrydowy? Zaleca się, by stylizację zamieniać na nową średnio raz na miesiąc. Jeśli jednak paznokcie u stóp rosną nam bardzo wolno, okres ten można nieznacznie wydłużyć.