Skip to main content

Malowanie techniką One Stroke

Marta Olesiak

Centrum Szkoleniowe Indigo Nysa Marta Olesiak

Nail Art Marta Olesiak
Instagram icon marta.olesiak

 

Technika zdobienia paznokci o nazwie One Stroke wywodzi się z technik stosowanych w malarstwie. Głównie kojarzona jest z kwiecistymi zdobieniami, ale możemy nią również wyczarować inne motywy. W zależności od zastosowanej kolorystyki, możemy tą techniką tworzyć zachwycające liście, pióra, kolorowe motyle i wiele innych wzorów. Możliwości jest mnóstwo, a jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia.

Do stworzenia zdobień One Stroke używamy mocno napigmentowanych past, żeli lub farb akrylowych. Wielowarstwowe wzory tworzymy etapowo, pamiętając aby każdą warstwę utwardzić w lampie – jeśli pracujemy produktem światłoutwardzalnym. W przypadku, gdy używamy farby – wystarczy poczekać chwilę aż produkt wyschnie, a następnie można kontynuować pracę. Świetnie sprawdzi się ciemne podłoże, które pogłębi trójwymiarowy efekt zdobienia. Na koniec całość pokrywamy topem, który zabezpieczy wykonany wzór.

 

W przypadku gdy malujemy farbą – wystarczy poczekać chwilę, aż produkt wyschnie i możemy kontynuować naszą pracę. Tło zdobienia dobieramy w zależności od tego, co chcemy uzyskać. Świetnie sprawdza się ciemne podłoże, które pogłębia trójwymiarowy efekt zdobienia. Na zakończenie, całość naszej stylizacji pokrywamy topem, który zabezpieczy wykonany wzór.

Pędzelek do pracy z techniką One Stroke powinien być płaski. Może być ścięty bądź prosty, a jego szerokość dobierana jest w zależności od rozmiaru elementu, który chcemy namalować. Kupując narzędzia warto zaopatrzyć się w kilka rozmiarów pędzli – daje to możliwość tworzenia różnorodnych elementów, które sprawią, że nasza praca będzie jeszcze ciekawsza.

 

Płatek kwiatka krok po kroku

Jedną stronę pędzelka moczymy w jasnym odcieniu, natomiast drugą w ciemnym. Mieszamy na szkiełku lub tekturze obydwa kolory tak, by powstało ombre – proporcja kolorów powinna wynosić 70% ciemnego koloru do 30% jasnego.

Ciemniejszą częścią zaczynamy malować od wewnętrznej strony, tam gdzie będzie się znajdować przykładowo środek kwiatka. Malując kolejne płatki, dodajemy je warstwowo jeden na drugi, dzięki czemu tworzymy efekt głębi. Ważną kwestią jest, by nie pomylić stron pędzelka. Warto przygotować sobie farby i czarną kartkę z bloku technicznego, by w wolnej chwili między klientkami ćwiczyć warsztat. Każdą technikę Nail Artu musimy wypracować do momentu, aż nie dojdziemy do wprawy. Trening czyni mistrza!