Skip to main content

Jesienny   One Stroke

Malujemy cieniowane tło pod zdobienie, pokrywamy je matowym topem. Zwracamy szczególną uwagę, by nie było żadnych paproszków, tylko wtedy malowany kwiat techniką One Stroke będzie pięknie się cieniował.
Na paznokciu palca serdecznego malujemy pierwszą warstwę, mieszankami żelu kolorowego z pigmentami, a zarazem ostatnią warstwę płatków, która powinna być w najciemniejszych kolorach, np. ciemny fiolet i ciemny róż. Używamy do tego pędzla do One Stroke większego rozmiaru.
Przymierzamy palce serdeczny i środkowy, w takiej pozycji kwiat ma tworzyć całość, malujemy płatek na środkowym paznokciu. Na serdecznym palcu malujemy drugą warstwę płatków rozbielając delikatnie róż. Utwardzamy, następnie pokrywamy dwa paznokcie matowym topem i ponownie utwardzamy.
Rozbielamy róż, malujemy kolejną warstwę płatków tym razem wybieramy pędzel mniejszego rozmiaru, gdyż płatki będą mniejsze, utwardzamy i ponownie pokrywamy serdeczny paznokieć matowym topem.
Po utwardzeniu topu przechodzimy do malowania zamknięcia róży, jeszcze mocniej rozbielonym różem.
Malujemy drugą warstwę zamknięcia, jeśli zachodzi taka potrzeba utwardzamy i powtarzamy drugą warstwą, by uzyskać czystość oraz podbić na jasne miejsca płatków.
Malujemy trzecią warstwę zamknięcia kielicha róży.
Wracamy do pędzla większego, który napełniamy ciemnym fioletem oraz ciemnym różem. Kolejny raz przymierzamy paluszki do pozycji, w której kwiat ma tworzyć całość. Na środkowym paznokciu malujemy płatek, a na serdecznym jego kontynuację oraz kolejny, zamykający całą różę. Zwracamy uwagę, by kwiat był wpisany w kształt elipsy.
Rozbielamy delikatnie róż i malujemy kolejną warstwę płatków, jeden z nich łączymy z płatkiem z poprzedniej warstwy.
Zmieniamy pędzel na mniejszy, rozbielamy róż i wypełniamy płatkami środek kwiata. Łączymy je z już namalowanymi w taki sposób, by pięknie zamykały kielich.
Przechodzimy do malowania liści, używamy do tego kolorów brudnej zieleni, brązów, żółci oraz koloru piaskowego. Malując liście nie zapominamy o przymierzeniu paluszków, tak by wszystko tworzyło całość.
Kompozycję wykańczamy cienkimi liniami w najjaśniejszej części róży pastelowym, prawie białym różem, a żyłki w liściach kolorem piaskowym. Dobrze utwardzamy i pokrywamy topem matowym lub błyszczącym według potrzeb i upodobania.

Małgorzata Ciborowska

Instruktor Słowianka Nail Trends na terenie Białystok
Laureatka trzech 1. miejsc na mistrzostwach Olympic Show, Poznań 2018
1 miejsce w kategorii Tip Box Mix Media – Międzynarodowe mistrzostwa w Paryżu Association Nailartfrance Competition 2019
Sędzia międzynarodowych mistrzostw „Star Istanbul”, Turcja 2019

Słowianka Białystok- Małgorzata Ciborowska
Instagram icon slowianka_bialystok_mc
źródło:    Paznokcie nr 88