Skip to main content

Extremalne paznokcie, mariaż fantazji i techniki

extramlane kształty na mistrzostwa, plakat w klimacie tropikalnym z różowymi paznokciacmi

Katarzyna Wolny

Wielokrotna Mistrzyni Polski i Europy w stylizacji paznokci
Zdobywczyni pierwszych miejsc w USA, Hiszpanii, Bułgarii i Ukrainie
V-ce Mistrzyni Świata
Złoty instruktor na arenie międzynarodowej
Sędzia mistrzostw w Polsce i Europie
Kreatorka kształtów awangardowych i sesji beauty
Właścicielka 2 salonów i Akademii Stylizacji Paznokci

Katarzyna Wolny
Instagram icon wolny_katarzyna

 

Trudno przytoczyć dokładną datę pojawienia się na rynku wariacji paznokciowych zwanych „Extreme”. Te niesamowicie długie, nie mające ostatecznej granicy długości paznokcie, zrodziły się z ogromnej kreatywności stylistów paznokci. Ich zalążkiem były zdecydowanie kształty awangardowe, takie jak butterfly, edge, bridge czy klasyczny sztylet tworzone na długości jednego całego szablonu.extremalne kształty, ornamenty na mistrzostwa, plakat w odcieniu czerwieni z niebieskimi paznokciach

Kształty te królowały na mistrzostwach w wersjach z frenchem czy bogato zdobione. Jednak w branży paznokciowej kreatywność i chęć poszukiwania nowych rozwiązań jest bardzo duża, stąd z czasem zaczęto sklejać szablony tak, aby utworzyć podwójną długość paznokcia. Obecnie istnieją gotowe szablony do extremalnych długości paznokci, które zdecydowanie ułatwiają pracę. Ja jednak jestem zwolenniczką techniki, która nie generuje dodatkowych kosztów i mam swój sposób na długie paznokcie bez używania szablonów.

Kształty extremalne to sposób na monotonię, pobudzenie wyobraźni i pokochanie paznokci od nowa. Spotkanie z taką fantazją pozwala nam znów spojrzeć na nasz zawód stylisty paznokci z ogromną pasją. Znam wiele wspaniałych nazwisk, które dzięki kształtom extremalnym nie tylko nabrały sił i chęci do dalszych działań, ale także rozwinęły swoje biznesy.

paznokcie w extremalnym kształcie w kolorze pomarańczowymPaznokcie extreme to również poprawa techniki. Nic tak nie kształtuje naszego spojrzenia geometrycznego jak długie, wielokształtne paznokcie. Sposób rozkładania materiału, minimalna ilość użytego materiału uczy nas ekonomii pracy, również salonowej. Okazuje się bowiem, że skoro można stworzyć ekstremalne paznokcie niezwykle cienkie i trwałe, to być może również i salonowe prace możemy nieco odchudzić. To samo tyczy się pracy pilnikiem. Wiele kursantek używa ogromnej siły do pracy z klientką, podczas gdy przy extremalnych długościach nie używamy siły praktycznie w ogóle – liczy się technika.

Spojrzenie na nasze otoczenie to z kolei bogactwo inspiracji. Skąd zatem ją czerpać? Absolutnie ze wszystkiego wokół. Weźmy np. chmury i niebo… możemy stworzyć wspaniały paznokieć:

Tworzenie kształtów extremalnych daje nam również możliwość extramlane kształty na mistrzostwa, plakat w klimacie tropikalnym z różowymi paznokciacmiwzmocnienia wizerunku naszego salonu. Pracę taką możemy wysłać na mistrzostwa, a prawdopodobna wygrana i piękny poster na ścianie na pewno zaciekawi klientki.

Podsumowując, dlaczego warto spróbować stworzyć kształty extremalne? Z pewnością:

nauczysz się projektować i przenosić na rzeczywistość swoje pomysły,

– nabierzesz umiejętności ekonomicznego rozkładania materiału,

– poprawisz technikę piłowania,

– zaczerpniesz nowej energii do pracy z klientkami,

– stworzysz piękną pracę, z której będziesz dumna i uzyskasz plakat na reklamę swojej firmy.

Można by wymieniać jeszcze wiele zalet, jak np. powiew świeżości w pracy salonowej, rozbudzenie kreatywności itd. Kształty extremalne niewątpliwie stały się teraz bardzo modne i królują na mistrzostwach. Może zatem warto się przełamać i spróbować? Serdecznie do tego zachęcam.

źródło:    Paznokcie nr 103