Skip to main content
paznokcie z piórkiem, zdobienie hybrydowe, zdobienie krok po kroku, zdobienie paznokci

Delikatne   jak piórko

Malujemy paznokcie kolorem i matowimy ich powierzchnię bufferem. Ołówkiem HB szkicujemy piórka. Mieszanką topu i czarnego paint żelu wypełniamy piórka na obu paznokciach. Proponuję na paznokciu, gdzie mamy 2 piórka, wypełnić najpierw jedno, a następnie drugie. Unikniemy wówczas zlania się produktu. Wypełniamy przy użyciu pędzelka do zhostovo.
Czarnym paint żelem obrysowujemy piórka i nie utwardzamy.
Cienkim pędzelkiem zabieramy produkt z obrysów piórka i malujemy kreseczki, kierując się do środka. Czarnym paintem malujemy żyłkę w środku każdego piórka. Niech będzie ona grubsza.
Mieszanką białego i czarnego paint żelu (chcemy uzyskać jasny szary) malujemy po prawej stronie żyłki każdego piórka białą linię. W późniejszym etapie uzyskamy efekt 3D po nałożeniu matowego topu.
Do uzyskanej szarej mieszanki dodajemy odrobinę topu no Wipe i zaznaczamy wybrane miejsca na powierzchni piórka. Czarnym paintem, używając cienkiego pędzelka malujemy u nasady piór delikatne pierze. Zauważcie, że te cienkie łuki wygięte są w stronę ogonka, a nie góry piórka. Czarnym paint żelem wypełniamy kokardkę i utwardzamy w lampie. Szarością malujemy gdzieniegdzie kokardkę.
Aplikujemy na całość matowy top. Według własnego uznania aplikujemy cyrkonie i kawior.

Potrzebne produkty:
– hybryda w kolorze Terracotta/ceglany;
– biały i czarny paint żel;
– top matowy i no Wipe;
– cienki pędzelek 5 mm;
– pędzelek jak do zhostovo.

Agnieszka Kuśmierz

Instruktor stylizacji paznokci

Magnifique Mani Agnieszka Kuśmierz
Instagram icon magnifiquemani
źródło:    Paznokcie nr 95