Skip to main content

Czy wiesz, że odtłuszczanie…

odtłuszczanie płytki paznokcia, kobieta w rękawiczkach przeciera wacikiem paznokcie klientki

Katarzyna Leks

Instruktor Spn Nails, Gdańsk
Właścicielka Studio Wersal
Wielokrotna mistrzyni pink & white

Studio Wersal
Instagram icon katarzyna_leks_instruktor

CZY WIESZ, ŻE… odtłuszczanie jest jednym z ważniejszych etapów przygotowania płytki do zabiegów manicure hybrydowego bądź stylizacji żelowych/akrylowych. To między innymi odtłuszczenie ma ogromny wpływ na adhezję produktu.

Wiele stylistek zamiennie używa pojęcia „Odtłuszczacz/prep” i „Cleaner”. Pamiętaj PREP/ODTŁUSZCZACZ to nie to samo co CLEANER. Odtłuszczacz (inaczej Prep, Dehydrator) jest produktem, którego głównym zadaniem jest odtłuszczenie płytki, pozbawienie jej wszelkich olejów i wilgoci.

określanie stanu płytki paznokcia, stylistka paznokci trzyma w dłoni z rękawiczką palec klientki przed stylizacjąCleanery służą nam do usuwania warstwy dyspersyjnej, bardzo często zawierają olejki bądź lanolinę, które nawilżają wały okołopaznokciowe, dodatkowo nabłyszczają powierzchnię topów.

Jak wybrać najlepszy produkt do odtłuszczania? Jak znaleźć idealny cleaner?
Przede wszystkim czytać skład! Często w tanich produktach obok alkoholu izopropylowego bądź acetonu znajdziemy wodę! Nie oszukujmy się, taki skład nie wróży nic dobrego.

PROSTY TEST: Jak sprawdzić czy preparat, który posiadam nadaje się do odtłuszczenia płytki?
Przetrzyj wacikiem skórki, jeżeli zrobią się kredowobiałe oznacza to, że preparat nie zawiera substancji natłuszczających i tym samym dokładnie i skutecznie odtłuszcza.