Skip to main content

Co warto wiedzieć o bazie hybrydowej?

Jaką bazę hybrydową wybrać? Czego unikać podczas stosowania tego produktu? Poznaj najważniejsze informacje, które sprawią, że wykonany przez Ciebie manicure będzie trwały. Gotowa na porcję przydatnej wiedzy?

Baza do paznokci hybrydowych – jaką wybrać?

Lakiery hybrydowe pojawiły się na rynku już kilkadziesiąt lat temu. Swoją popularność zawdzięczają temu, że łączą w sobie trwałość żelu z łatwością aplikacji lakieru. Hybrydy dają nam piękny manicure na około 3 tygodnie, bez odprysków i zarysowań.

Jak dobrać bazę? Wybór odpowiedniej bazy pod lakier hybrydowy zależy od kilku czynników. Ważny jest stan płytki paznokciowej, na którą będziemy nakładać produkt. Do słabych i łamliwych paznokci dobra będzie baza wzmacniająca, np. z proteinami. Wiele zależy też od koloru lakieru, który będzie użyty w Twojej stylizacji. W przypadku niektórych barw najlepsza będzie baza bezbarwna. Warto jednak pamiętać o tym, że baza hybrydowa może stanowić samodzielny produkt i nie wymagać użycia lakieru kolorowego. W takim wypadku idealne są bazy w kolorach nude. Jak się domyślasz – pominięcie nakładania kolorowego lakieru przyspiesza proces wykonywania manicure.

Nie bez znaczenia są także Twoje preferencje. Wolisz gęstsze czy rzadsze produkty? Które łatwiej Ci się nakłada? Żeby zapewnić sobie komfort pracy, poszukaj takiej bazy hybrydowej, z którą najwygodniej Ci się pracuje. Pamiętaj też o jednym – przed nałożeniem tego produktu dokładnie odtłuść płytkę paznokcia i pozbądź się skórek!

Bardzo dobrym rozwiązaniem może być baza kauczukowa. Charakteryzuje się ona przede wszystkim gęstą konsystencją i zwiększoną elastycznością. Dzięki temu świetnie sprawdza się na słabych i łamliwych paznokciach, które potrzebują wzmocnienia. Często znajdziesz ją pod nazwą rubber, np. w sklepie Palu Cosmetics. Paleta tej bazy hybrydowej obejmuje aż 20 kolorów nude! Spotkasz tu więc zarówno delikatne róże, jak i ogromną liczbę odcieni beżu. Co najciekawsze – 10 z nich zawiera drobinki. Wszystko to sprawia, że produkty te nie wymagają użycia kolorowego lakieru, ponieważ same w sobie wyglądają naprawdę zjawiskowo i tworzą piękny nudziakowy manicure. Doskonale sprawdzą się także jako baza np. do french manicure lub stylizacji baby boomer.

Baza budująca do hybryd – ratunek dla łamliwych paznokci

Na szczególną uwagę zasługuje baza budująca do hybryd. Pozwala na przedłużenie paznokci bądź zrekonstruowanie zniszczonej płytki. Dzięki niej wszelkie niedoskonałości zostaną zakamuflowane, ponieważ np. świetnie wypełni nierówności na płytce paznokcia.

Tak więc łamliwe paznokcie, których nie da się zapuścić, nie będą już stanowić żadnego problemu. Baza budująca do hybryd pozwoli na uzyskanie efektownego manicure. Długie paznokcie nie pozostaną więc tylko w sferze marzeń. A wszystko ułatwi intuicyjna aplikacja oraz konsystencja idealna nawet dla osób, które nie mają dużego doświadczenia w stylizacji paznokci.

Czego musisz unikać, stosując bazę hybrydową?

Baza do paznokci hybrydowych to produkt, który świetnie sprawdza się do trwałych stylizacji, musi jednak być właściwie używana. Nawet najdroższy produkt, który będzie nieprawidłowo aplikowany, może odpryskiwać lub stworzyć nietrwałą powłokę. To z kolei zepsuje cały efekt pieczołowicie przygotowywanego manicure.

Pamiętaj więc o naszych wskazówkach, które sprawią, że baza pod lakier hybrydowy pomoże stworzyć wytrzymałą stylizację:

  • używaj baz odpowiednich do lampy, którą masz,
  • stosuj się do zaleceń producenta – tylko to zapewni pełne wykorzystanie potencjału produktu,
  • pilnuj czasu naświetlania w lampie – zarówno zbyt długi, jak i zbyt krótki są niewskazane.

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogą Ci stworzyć wymarzony manicure. Powodzenia!