Skip to main content

5 zasad zdobienia na krótkich paznokciach

Dorota Zawisza

Wielokrotna Mistrzyni Nail Design i Nail Art
Właścicielka Akademii Stylizacji Paznokci Vermello w Katowicach

Instagram icon dorota_zawisza_nailartist

Rozglądając się w sieci, z reguły natrafiamy na różne dekoracje na długich paznokciach, których powierzchnia pozwala na namalowanie czego tylko dusza zapragnie. Życie gabinetowe rządzi się jednak swoimi prawami i większość klientek jakie mamy, to panie noszące paznokcie krótkie, a czasem ekstremalnie krótkie. Mniejsza powierzchnia to paradoksalnie większe trudności, by coś na niej zmieścić, dlatego wszystko musi być dobrze przemyślane.

1. Kształt to podstawa

W przypadku paznokci krótkich kształt, który należy wybrać, jest uwarunkowany budową płytki paznokciowej. Powinien podkreślać naturalną urodę paznokci, co razem z precyzyjnie nałożonym lakierem hybrydowym i zdobieniami będzie tworzyć zgrabną całość.

5 zasad zdobienia na krótkich paznokciach, jak zdobić krótkie paznokcie, jakie zdobienie na krótkie paznokcie

Co w przypadku klientek, które chcą mieć paznokcie w innym kształcie, niż wskazuje na to płytka? W przypadkach, kiedy trzeba przerobić owal lub migdałek na kwadrat, z pomocą przychodzą materiały do stylizacji: żele budujące, bazy do nadbudowywania. Można nimi z łatwością dobudować kanty.
Trudniejszą sytuację mamy, gdy klientka zapragnie zmienić krótkie kwadraciki na szpiczaste migdałki. Przy tej długości nie da się tego zrobić, zachowując zasady profesjonalnej stylizacji. Musi poczekać, aż paznokieć odrośnie na tyle, żeby dało się go opiłować na owal.

2. Mała powierzchnia małe zdobienia

5 zasad zdobienia na krótkich paznokciach, jak zdobić krótkie paznokcie, jakie zdobienie na krótkie paznokcieJeśli mamy do czynienia z małą powierzchnią łatwo o przeładowanie. Dodatkowo ciężko jest cokolwiek namalować. Warto się skupić na zdobieniach prostych, ale obejmujących cały paznokieć np. ombre. Można ozdobić jeden lub dwa paznokcie drobnym brokatem, żeby co nieco się błyszczało lub zastosować jeden z wielu pyłków do wcierania. Niby niewiele, a efekt spory. Ciekawą alternatywą jest również cieniutki french kolorowy.

3. Optyczne wydłużenie

Im krótsze są paznokcie, tym wydają się szersze. Projektując zdobienie należy zwracać uwagę na to, by nie poszerzyło bardziej paznokcia. Najlepiej gdybyśmy osiągnęli efekt wydłużenia, który możemy uzyskać przez malowanie lub umieszczanie ozdób wzdłuż paznokcia, ewentualnie na ukos, czyli pod kątem. Bardzo fajnie będzie się prezentować układ kresek, kropek lub zawijasów.
Wydłużenie paznokci można też uzyskać wykonując podłużne ombre, gdzie boki są ciemniejsze, a środek jaśniejszy.

4. Mniej znaczy więcej

Minimalizm jest elegancki i w modzie. Tę zasadę polecam stosować przy każdej długości paznokci, jednak przy krótkich jest wyjątkowo ważna. Najlepiej skupić się na jednym motywie, maleńkim detalu, który będzie przyciągał wzrok. Może to być kryształek svarowskiego, jedna kropka lub cienki kolorowy paseczek french, pomysłów jest naprawdę sporo mimo, że nie z wszystkim da się poszaleć.

5. Stemple i naklejki

Bardzo ciekawym rozwiązaniem, dzięki któremu można ozdobić krótkie paznokcie, są stempelki i naklejki. Wybór blaszek, motywów i naklejek jest ogromny. Do ozdobienia krótkich paznokci wybierajmy wszystko co jest podłużne, cienkie i malutkie. Tego typu ozdoby to fantastyczna alternatywa dla stylistek, które nie specjalizują się w zdobieniach ręcznych.
Postępując zgodnie z powyższymi zasadami, stylizacja na krótkich paznokciach będzie efektowna i poprawnie wykonana.

źródło:    Paznokcie nr 102