Skip to main content

Jak wyglądać modnie za niewielkie pieniądze?

Zielone tło, moda, dużo produktów, wieszaki

Angelika Świst

Instagram icon angelinowo

Często słyszymy „nie mam pieniędzy na to”, „to jest za drogie”, „musiałabym pracować x czasu na tę rzecz”, ale czy faktycznie powinniśmy zamartwiać się tym, że nie mamy pieniędzy na oryginalną torebkę, którą mają moje koleżanki? Odpowiedź brzmi: Nie! Każdy idzie w życiu swoim tempem i nie warto porównywać się do innych. Tym bardziej, że teraz czasy się zmieniły, i to co drogie nie znaczy modne, a to, co modne nie znaczy, że musi być drogie!

1. Sprzedaj ciuchy, których nie nosisz
Dzięki temu pozbędziesz się niechcianych rzeczy, zarobisz pieniądze ze starych ciuchów, dzięki czemu za ten budżet kupisz nowe ciuchy, które będziesz ubierała z większą przyjemnością.
2. Przeglądaj różne portale
Typu: vinted, olx – często ludzie wystawią swoje rzeczy – nowe lub używane – za połowę ceny.
3. Wymieniaj się ubraniami z siostrą, koleżankami lub w internecie
Często ludzie szukają swojej wymarzonej, wyśnionej rzeczy, jaką by chcieli mieć, może to akurat będzie Twoja rzecz? Jeśli i Tobie coś się spodoba – możecie się wymienić!
4. Z zarobionych pieniędzy zainwestuj w torebkę lub buty
One dosyć często decydują o stylowym wyglądzie.
5. Nie szukaj w najtańszych sieciówkach, zrób rozeznanie w małych sklepach.
Często w najtańszych sieciówkach rzeczy po 2-3 praniach nie nadają się do założenia. Zrób rozeznanie wśród mniejszych, nowych sklepów – bardzo często ciuchy nie różnią się jakościowo od tych, które wiszą w sklepie, a są o wiele tańsze… możesz skorzystać!
6. Klasyka zawsze w modzie!
Czarne, eleganckie spodnie, biała koszula, mała czarna sukienka, przylegające t-shirty z długim, krótkim, ¾ rękawem – to przykłady rzeczy, które zawsze stanowią podstawę w każdej garderobie.
7. Wyprzedaże
Często w sklepach są wyprzedaże, może upolujesz coś ciekawego dla siebie? Najlepiej już wcześniej zastanów się, co chcesz kupić, czego Ci brakuje, by zakupy były na pewno udane i przemyślane! Ceny ciuchów, dodatków spadają nawet o 50%-70%.
8. Outlety
W outletach wyprzedaż trwa cały czas! Oczywiście – nie będą to najnowsze kolekcje, ale moda lubi wracać i się powtarzać.
9. Biżuteria
Jeśli nie masz ochoty kombinować co do siebie pasuje – postaw na prosty, nawet jednokolorowy look – biżuteria zrobi całą resztę, a w internecie można znaleźć nawet duże, okazałe kolczyki, naszyjniki w niskich cenach.
10. Jakość, a nie ilość
Pamiętaj – mniej znaczy więcej, a garderoba zawsze jest inwestycją długoterminową. Wybierz jedną droższą koszulkę zamiast dwóch tańszych. Jakość jest bardzo ważna. Wysokiej jakości koszulka na pewno po pierwszym praniu nie skończy… w śmietniku.