Skip to main content

Testery perfum: co musisz o nich wiedzieć?

Chyba każda osoba, która choć raz szukała dla siebie nowego zapachu, zetknęła się z terminem „tester perfum”. Jest on interpretowany na różne sposoby: jedni twierdzą, że to zwykłe podróbki, inni natomiast świadomie wybierają testery, oszczędzając dzięki temu niemałe pieniądze. Czas uporządkować wiedzę i obalić popularne mity. W naszym artykule wyjaśniamy, czym właściwie są testery perfum i podpowiadamy, czy warto się nimi zainteresować.

Tester perfum – co to takiego?

Testery perfum to nic innego, jak oryginalne perfumy rozlane do niefabrycznych flakoników – zwykle standardowych butelek z plastikową nakrętką/korkiem, następnie umieszczonych w opakowaniu kartonowym.

Cel powstawania testerów jest bardzo prosty: służą one rozreklamowaniu danego zapachu. Zwykle testery wypuszcza się w momencie debiutu nowych perfum lub w ramach badania opinii konsumentów tuż przed ostatecznym zatwierdzeniem produktu i rozpoczęciem jego masowej dystrybucji na rynku.

Dzięki testerom perfum producenci dowiadują się:

  • Czy dany zapach przypadł do gustu klientom?
  • Czy feedback jest pozytywny, a może wymagane jest jeszcze wprowadzenie jakichś modyfikacji w recepturze?
  • Czy dany zapach ma odpowiedni potencjał sprzedażowy?

Warto podkreślić, że testery perfum są produkowane przez same marki perfumeryjne, czyli wielkie domy mody. Mitem jest twierdzenie, że testery mają np. inny skład niż docelowe zapachy – można się spotkać z teorią, że producenci „wzmacniają” testery, by wypromować dane perfumy, a następnie pogarszają ich jakość już po uruchomieniu masowej sprzedaży. Nie warto w to wierzyć.

To warto wiedzieć

Testerów perfum nie należy mylić z próbkami. Te drugie są rozdawane za darmo, w opakowaniach o niewielkiej pojemności (od 2 do 5 ml) i służą wyłącznie przetestowaniu zapachu w realnych warunkach, czyli na własnej skórze. Testery są natomiast produktami przeznaczonymi do sprzedaży.

Więcej o tym, czym są testery perfum i czy rzeczywiście warto je kupować, przeczytasz w artykule na stronie www.super-drogeria.pl

Czy opłaca się kupować testery perfum?

Zakup testera może być jak najbardziej opłacalny, zwłaszcza biorąc pod uwagę atrakcyjną cenę. Jeśli nie potrzebujesz oryginalnego flakoniku i opakowania, ponieważ szukasz perfum dla siebie zamiast na prezent, to warto rozważyć zakup testera.

Oto kilka sytuacji, w których będzie to szczególnie dobry pomysł:

  • Często zmieniasz zapachy;
  • Nie masz ulubionej kompozycji zapachowej i chcesz zaryzykować zakup perfum bez ich wcześniejszego przetestowania np. w perfumerii stacjonarnej;
  • Marzy ci się zakup perfum z najwyższej półki jakościowej, ale nie stać Cię na seryjnie produkowany flakonik. W momencie znalezienia znacznie tańszego testera możesz pozwolić sobie na spełnienie takiego marzenia;

Gdzie można kupić testery perfum?

W przypadku chęci zakupu testerów warto się kierować dokładnie tą samą zasadą, która obowiązuje przy kupowaniu seryjnych produktów perfumeryjnych: chodzi o zadbanie o własne bezpieczeństwo. Niestety, również na rynku testerów trafia się mnóstwo podróbek, a wręcz jest to jeszcze bardziej nasilony proceder (brak oryginalnego flakoniku i opakowania ułatwia „naciągnięcie” kupujących).

Najważniejsze jest zatem to, aby unikać zakupów w przypadkowych miejscach, a już zwłaszcza od prywatnych osób. Nie kupuj testerów perfum na portalach społecznościowych czy ogłoszeniowych, ponieważ tam dosłownie roi się od podróbek, które mają niewiadomy skład i np. mogą wywołać reakcję alergiczną.

Bezpiecznym miejscem jest drogeria lub perfumeria. Największy wybór testerów perfum znajdziesz w ofertach czołowych drogerii internetowych, jak rekomendowana przez nas Super Drogeria. Możesz tam liczyć zarówno na dużą dostępność produktów, jak i atrakcyjne ceny oraz szybką wysyłkę (darmową już od 150 zł wartości koszyka).

Testery oryginalnych perfum dostępne w ofercie Super Drogerii znajdziesz na stronie super-drogeria.pl.