Skip to main content

Smaki jesieni

Anna Świątkowska

www.tekstualni.pl

Jesień niesie ze sobą nostalgiczne, leniwe nuty. Wszystko dookoła pokrywa się barwami żółtymi, pomarańczowymi oraz czerwonymi – natura powoli zapada w sen. Nie inaczej czujemy się my sami. Znasz to uczucie, kiedy wracasz do domu po ciężkim dniu i masz ochotę po prostu zalec pod kocem z kubkiem gorącej herbaty i oglądać ulubiony serial na Netflixie? Nam to uczucie też jest dobrze znane, dlatego z radością przedstawiamy ulubione, redakcyjne przepisy na jesienne herbaty, które z pewnością umilą niejedno popołudnie oraz wieczór.

Herbata z goździkami, miodem i pomarańczami

Potrzebne składniki:

– ulubiona czarna herbata,
– plasterki pomarańczy,
– goździki,
– miód.

Zalej swoją ulubioną czarną herbatę wrzątkiem i odczekaj kilka minut aż się zaparzy. Następnie dodaj 3-4 suszone goździki, 2-3 plasterki pomarańczy oraz odpowiednią dla Ciebie ilość miodu.

 

Herbaciany grzaniec

Potrzebne składniki:

– czerwona lub czarna herbata,
– garść malin,
– laski cynamonu,
– goździki,
– pomarańcze,
– sok malinowy,
– rum.

Zaparz herbatę w dzbanku do herbaty. Do kubka wlej mały kieliszek rumu i soku – wedle uznania. Dorzuć 3-4 goździki, maliny oraz pokrojone w plasterki pomarańcze. Całość zalej gorącym naparem. Zamieszaj miksturę laską cynamonu i ciesz się smakiem!

 

 

Zwiastun zimy

Potrzebne składniki:

– herbata zgodna z preferencjami,
– goździki,
– cynamon,
– sok jabłkowy.

Do zaparzonej herbaty dodaj goździki wraz z cynamonem. Podgrzej 100 ml soku jabłkowego. Połącz napoje i stwórz pyszną, herbacianą miksturę.

 

 

Rozgrzewająca herbata z żurawiną

Potrzebne składniki:

– 1 łyżeczka czerwonej herbaty,
– 2 łyżki suszonej żurawiny,
– gwiazdka anyżu,
– cytryna.

Zaparz herbatę tak, jak robisz to zawsze. Dodaj do naparu anyż, żurawinę oraz plaster lub dwa cytryny – zgodnie z Twoimi preferencjami.

 

 

„Przepisy” na herbatę są banalnie proste – każdy z nas to wie! Jednak również każdy ma swoją ulubioną recepturę dedykowaną wyjątkowej porze roku, jaką jest jesień. Podziel się z nami swoją herbacianą tajemnicą i pozwól nam zobaczyć tę piękną porę roku Twoimi oczami!